Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 18.10.2019 18:01
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

Vārkavas novada iedzīvotājiem jāpārslēdz līgumi ar "Clean R"

 

Uzvarot Vārkavas novada pašvaldības iepirkumu konkursā, vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" turpinās nodrošināt atkritumu apsaimniekošanu novadā nākamos trīs gadus.

"Clean R" aicina Vārkavas novada iedzīvotājus noslēgt jaunus līgumus par atkritumu apsaimniekošanu.

Ņemot vērā, ka "Clean R" sniegs pakalpojumus uz jauna iepirkuma līguma pamata, kas noslēgts ar pašvaldību, jauni līgumi ir jāslēdz arī visiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

Lai nodrošinātu nepārtrauktu pakalpojumu sniegšanu, "Clean R" sākot ar  1. septembri aicina noslēgt jauno pakalpojuma līgumu. Iepriekš noslēgtie līgumi būs spēkā tikai līdz 2019.gada 31. oktobrim. Ja līgums netiks noslēgts līdz noteiktajam termiņam, atkritumu izvešana netiks nodrošināta līdz tas tiks paveikts.

No š.g. 1. novembra Vārkavas novadā maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 26,06 EUR/m3 ieskaitot PVN. Jaunajā atkritumu apsaimniekošanas periodā, kas sāksies 2019. gada 1. novembrī, iedzīvotājiem būs pieejamas arī bezmaksas akcijas nolietoto elektropreču un lauksaimniecības iepakojumu savākšanai.

Kā noslēgt jauno līgumu?

Visvienkāršāk līgumu ir noslēgt “Clean R" mājaslapas www.cleanr.lv, sadaļā "E-pakalpojumi", kas aizņems tikai dažas minūtes. Līgumu tāpat var noslēgt attālināti, sazinoties ar “Clean R” Klientu apkalpošanas centru pa tālruni: 67111001 (darba dienās plkst. 8.00 –17.00) vai sūtot e-pastu: kc@cleanr.lv. Līgumu varēs noslēgt arī Vārkavas novada domē.

Dalīti vākto atkritumu izvešana.

Ņemot vērā, ka turpmākajos gados palielināsies Dabas resursu nodoklis, pieaugs arī maksa par nešķirotu sadzīves atkritumu izvešanu. 2019. gadā minētais nodoklis ir EUR 43,00, bet 2020. gadā tas sasniegs EUR 50,00 par tonnu nešķirotu sadzīves atkritumu. “Clean R” visiem iedzīvotājiem nodrošinās iespēju šķirot sadzīves atkritumus. Cītīgi un pareizi šķirojot, tas palīdzēs samazināt kopējo atkritumu daudzumu un ietaupīt uz atkritumu apsaimniekošanas rēķina.

"Clean R" aicina visus Vārkavas novada iedzīvotājus aktīvi iesaistīties atkritumu šķirošanā, jo lielāko daļu no nešķiroto sadzīves atkritumu apjoma veido otrreiz izmantojamie materiāli, piemēram, plastmasa, papīrs un stikls. Atkritumu šķirošana nav sarežģīts process, taču ir jāievēro daži nosacījumi. Pats svarīgākais – šķirot pareizi!

Jau šobrīd pašvaldībā ir izveidoti un tiek apkalpoti publiski pieejamie dalīti vākto atkritumu punkti. Šajos punktos iedzīvotājiem ir iespēja atbrīvoties no sašķirotajiem  atkritumiem. Publiski pieejamos atkritumu šķirošanas punktos ir novietoti šķirošanas konteineri ar uzlīmēm. Uz tām ir norādīti atkritumu veidi, kurus drīkst ievietot katrā no konteineriem. Šajos konteineros tiek nodrošināta dalīta vākšana plastmasai, papīram, stiklam, metālam. Iedzīvotājiem ir nepieciešams sašķirot ikdienas sadzīves atkritumus un ievietot sašķiroto atbilstošajā atkritumu konteinerā.

Rūpējoties par pareizu šķirošanu, ielāgo!

      Kartona kastes pirms izmešanas ir jāsaplacina. Nedrīkst izmest slapju un netīru papīru vai kartonu, ar pārtikas atliekām piesārņotu iepakojumu, kā arī nesaplacinātas kartona kastes. Tetrapakas ir jāizmet pie sadzīves atkritumiem. Plastmasas un papīra iepakojumam paredzētajos konteineros drīkst mest plastmasas iepakojums,  PET pudeles, iepakojuma plēves un maisiņus, kā arī izmazgātu plastmasas taru, piemēram, jogurta, krējuma, salātu u.c. iepakojumu. Dzērienu pudeles nav jāmazgā, tās var būt arī ar korķiem un etiķetēm. Pudeles  noteikti ir jāsaplacina. Konteineros nedrīkst mest netīru, ar pārtikas atliekām piesārņotu plastmasas taru, sadzīves preces, rotaļlietas, kā arī vienreizējās lietošanas traukus.

      Stiklam paredzētajos konteineros atļauts mest tikai stikla iepakojumu – tīras pudeles un burkas. Tajos nedrīkst mest no saplēsta stikla, porcelāna un keramikas traukus, spoguļstiklu un logu stiklu.

Lai iedzīvotājiem būtu ērtāk šķirot, “Clean R” līdz š.g. 1. novembri visos dalīti vākto atkritumu punktos apmainīs atkritumu konteinerus. Turpmāk novadā būs pieejami divu veidu šķiroto atkritumu konteineri – zaļā un dzeltenā krāsā. Zaļās krāsas konteineri paredzēti stikla pudelēm un burkām, bet dzeltenie – jauktajam iepakojumam (papīram un kartonam, plastmasai, metālam).

Jāuzsver, ka ja konteinerā tiks ievietots neatbilstošs sastāvs, piemēram, sadzīves atkritumi, dalīti vākto atkritumu izvešana netiks veikta. Konstatējot faktu, “Clean R” informēs pašvaldību un konteiners tiks iztukšots kopā ar sadzīves atkritumiem. Par to tiks piestādīta samaksa atbilstoši sadzīves atkritumu tarifam.

Vārkavas novada dome atgādina – Vārkavas novada domes saistošie noteikumi Nr. 52 “Atkritumu apsaimniekošana Vārkavas novadā” ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām. Iedzīvotāju, iestāžu un komersantu pienākums ir iekļauties kopējā sadzīves atkritumu savākšanas sistēmā. Kā arī ir aizliegts nešķirotus atkritumus izmest dalītās savākšanas konteineros, novietot maisos pie konteineriem dalītās atkritumu vākšanas laukumos, kā arī izmest atkritumus citās tam neparedzētās vietās. Par noteikumu pārkāpšanu vainīgās personas tiek sauktas  pie administratīvās atbildības Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktajā kārtībā.

 

 


 

 

Raksts tapis sadarbībā ar "Clean R"

 

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 07.10.2019 16:19:19

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Notikumu kalendārs
forward
forward
Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »