Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 22.08.2019 19:59
Rudīte, Everts
Dienas teikums

Nu, galu galā laime vienmēr - vairāk vai mazāk - ir ilūzija. /Regīna Ezera/

Labdarības bumbu rallijs 2019

Jautrākā un atraktīvāka labdarības akcija jau nākamnedēļ!!!

 

Bumbu rallija starts būs Preiļu novada svētkos 17.augustā. Ikviens var iegādāties biļeti “savai” bumbai. Tieši plkst. 15:00 Preiļu parka estrādē īpaši iekārtotā rallija trasē bumbas sacentīsies ātrumā un veiklībā. Vairāki desmiti bumbu īpašnieki, kuru bumbas pirmās ieskries finiša taisnē, tiks pie rallija atbalstītāju balvām. Balvas varēs saņemt turpat sacensību vietā vai vēlāk, atnākot uz Viduslatgales pārnovadu fonda biroju. Taču vislielākie ieguvēji būs Preiļu, Aglonas, Riebiņu, Vārkavas un Līvānu talantīgie bērni, kuriem ziedotie līdzekļi būs atbalsts mūzikas, mākslas un sporta izglītībai.

Viduslatgales pārnovadu fonda birojā jau tagad tirgo Labdarības bumbu rallija biļetes! Apmeklējot Preiļu novada svētkus, nepaejiet garām Labdarības bumbu rallija stendam un ieripiniet dažus eiro gan talantīgajiem jauniešiem, gan spēles priekam.

Vienas biļetes cena ir 2 EUR, 3 biļetes – 5 EUR.

Uzņēmumi, zemnieku saimniecības, organizācijas, iestādes ir aicinātas ziedot labdarībai, iegādājoties Lielo bumbu par 150 EUR, kas piedalās atsevišķā skrējienā.  Veiklāko bumbu īpašnieki iegūs balvu-komandas vai kolēģu saliedēšanai kopīgā atpūtas pasākumā. Vairāki uzņēmumi jau ir ziedojoši un ar nepacietību gaida bumbu skrējienu: SIA MVS+, SIA JA Gravels, IK Sinčuks, Pēteris Romanovskis. Vēl var paspēt iegādāties savam kolektīvam Lielo bumbu un iedvesmoties labiem darbiem.

Labdarības bumbu rallija atbalstītāji:

Orange Bowling, Zvaigzne ABC, Salang-P (kancelejas preces), Axel (kancelejas preces), Jersikas čipsi, Z/S Kalnaviņi, Vietējā Latgales avīze, Raivo Andersons (keramika), Piedzīvojumu parks “Tarzāns”, Kristīne Stašulāne “Laba sajūta” (skaistumkopšana), Inita Vilka (glezniecība), Aivis Pīzelis (glezniecība), Miniatūrā karaļvalsts un Leļļu galerija, Preiļu novada tūrisma informācijas centrs, Celtnieku ielas frizētava Preiļos, kafejnīca “Pampūkas”, kebabnīca “Hasans”, “Paul Hartmann AG” (higiēnas preces), autoskola “Satiksme-Z”, Sintija Logina “Piece of Touch” (porcelāns), Sātys, veikals Akcents (galantērija), Kristīne Nicmane “Jašas podi” (keramika), biedrība “Baltā māja”, “Avārijas brigāde” Spice Home, Daugavpils izpletņlēcēju sporta klubs, Daugavpils teātris, Dailes teātris, IK Emile (apģērbi un apavi), Moto&Metal NESTER CUSTOM mākslas galerija, Preiļu novada kultūras centrs.

Labdarības akcija vieno un iepriecina visus, - gan tos, kas pērk bumbas, gan tos, kas atbalsta ar balvām – jo visi to dara labdarības mērķa vadīti.

Ikviens var paspēt atbalstīt Labdarības bumbu ralliju vai arī ziedot citiem labdarības mērķiem Viduslatgales pārnovadu fondā, Tirgus laukums 1, Preiļi, vlpf@inbox.lv, 28399197.

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 05.07.2019 13:46:46

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »