Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 18.08.2019 21:35
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Dienas teikums

Nu, galu galā laime vienmēr - vairāk vai mazāk - ir ilūzija. /Regīna Ezera/

Vārkavas draudzes prāvestam Onufrijam Pujatam 60 priesterības gadi

Par godu Onufrija Pujata 60 gadu kalpošanas jubilejai, ceturtdien Vārkavas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā notika svinīgs dievkalpojums, kuru vadīja kardināls Jānis Pujats. Atbalstīt un sveikt Latgales vecāko priesteri, savu kolēģi un līdzgaitnieku bija ieradušies arī priesteri no citām draudzēm un Pujatu radinieki. Dievkalpojumā piedalījās arī Vārkavas un citu draudžu ticīgie.

Savukārt, svētdien Vārkavas baznīcā pulcējās Vārkavas novada domes pārstāvji, Vārkavas, Znotiņu, Jasmuižas draudzes locekļi, lai kopīgi sveiktu un godinātu savu prāvestu skaistajos darba svētkos! Tieši pirms 60 gadiem 10. maijā Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu katedrālē viņš tika iesvētīts par priesteri.

Pēc Svētās Mises un procesijas, Andris Lazdāns prāvestam un klātesošajiem veltīja dziesmu “Ave Maria”. Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Anita Brakovska, klātesošos iepazīstināja ar Onufrija Pujata dzīvesstāstu. Anita Brakovska savā, domes un visu ticīgo vārdā pateicās prāvestam par nesavtīgu kalpošanu Vārkavas draudzē. Par atsaucību, sirsnību un pretimnākšanu ikvienam ticīgajam. Arī skaistās Vārkavas baznīcas uzturēšanas un remontdarbi ir prāvesta nopelns, savā uzrunā norādīja Anita. Vārkavas novada dome prāvestam lielajā darba jubilejā piešķīrusi 100 euro naudas balvu. Tāpat priesterim tika pasniegts Latgales plānošanas reģiona augstākais apbalvojums — Atzinības raksts.

Onufrijs, savukārt, pateicās novada domei par sadarbību un atbalstu, Vārkavas novads esot lielisks piemērs par laicīgās un garīgās varas veiksmīgu sadarbību. Tāpat prāvests sirsnīgi pateicās lielajam sveicēju pulkam par uzticību baznīcai, viņam dāvātajiem ziedu klēpjiem un labajiem atzinības un vēlējuma vārdiem. Pēc tam visi klātesošie vienojās kopīgā dziesmā “Strūga”, kas ir aicinājuma dziesma uz priesterību.

Daudzi ir pamanījuši, ka šobrīd pie Vārkavas baznīcas norit remontdarbi. Šajā vasarā ir plānots veikt baznīcas priekšējā laukuma un žoga kolonnu renovāciju. Šie remontdarbi ir bijusi prāvesta rūpe jau vairākus gadus. Taču šogad, pateicoties Vārkavas novada domes atbalstam, šai vasarā tiks izveidots jauns baznīcas priekšējā laukuma segums un uzstādītas jaunas ieejas vārtu kolonnas.

 Fotogalerija 9.05.2019.  un 12.05.2019.

 

Informācija sagatavojusi

Vārkavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Dagnija Dudarjonoka


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 05.07.2019 13:46:46

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »