Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 16.02.2019 14:26
Jūlija, Džuljeta
Dienas teikums

Labākais veids kā uzmundrināt sevi ir uzmundrināt tos, kas ir tev apkārt. /M. Tvens/

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” aktivitātes

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir lielākā Latvijas simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 bērniem un jauniešiem, kuriem dota iespēja apmeklēt muzejus un teātra izrādes, doties ekskursijās un piedalīties daudzās citās aktivitātēs. Programmas mērķis ir nodrošināt skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības un kultūrtelpu. Programma atbalsta četras saturiskās tēmas – Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, zinātnes un inovāciju attīstība Latvijā, Latvijas daba un kultūrainava. Finanšu līdzekļi piešķirti atbilstoši faktiskajam skolēnu skaitam no 1. līdz 12. klasei. 2018./2019. gada 1. semestrī Vārkavas vidusskolas audzēkņi apmeklēja izrādes, muzejus, ekskursijas Rīgā, Valmierā, Madonā un Daugavpilī. Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 1. – 4. klases audzēkņi apmeklēja Zinātkāres centru Zinoo Daugavpilī, devās ekskursijā pa Daugavpils cietoksni un Daugavpils apskates braucienā ar retro tramvaju. 5. un 6. klases audzēkņi apmeklēja Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju un Valmieras Drāmas teātra izrādi “Staburaga bērni”. 7.-12. klases audzēkņi klausījās Skuteļu ģimenes koncertprogrammu “Ziemassvētki no vecmāmiņas pūralādes”.   8. un 9. klases audzēkņi devās eksursijās “Daugavpils baznīcu kalna dievnami” un “Dinaburgas cietoksnis”, apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju. 10.-12. klases audzēkņi apmeklēja Latvijas Dabas muzeju un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kā arī piedalījās orientēšanās spēlē “Gaismas pilī” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Šobrīd tiek plānotas aktivitātes 2018./2019. gada 2. semestrim. Jau februārī pirmie klašu kolektīvi dosies uz izrādēm un koncertiem.

 

Iniciatīvas «Latvijas skolas soma» koordinatore Vārkavas novadā Linda Pudule


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 12.09.2016 16:04:54

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Notikumu kalendārs
forward
forward
Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »