Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 19.06.2019 12:53
Viktors, Nils
Dienas teikums

Pat viss tas zemākais grib kļūt augstāks, nekā viņš ir. Šī griba ir visas cilvēces attīstības pamata spēks . /J. Poruks/

Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vanagi” nosvinējis savu 15 gadu pastāvēšanas jubileju

5. janvārī vidējās paaudzes deju kopa “Vanagi” aicināja savus draugus un atbalstītājus uz 15 gadu pastāvēšanas pasākumu, kas notika Vārkavas novada Vanagos, informācija un atbalsta centrā “Vanagi”. Skaistajā pasākumā ar priekšnesumiem uzstājās Vārkavas novada vokālais ansamblis “Dziedi līdzi” un folkloras kopa “Vecvārkava” kā arī pasākuma viesi — Vecumnieku vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vēveri”  un “Ondrupīši” no Dagdas.

Deju kopas “Vanagi” aizsākumi meklējami 2003. gada novembrī, kad Vanagu iedzīvotāji sapulcējās Vanagu pamatskolas zālē, lai dejotu. Ar tā laika kultūras notikumu jomas atbildīgās — Monikas Livdānes palīdzību tika izveidots vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vanagi”, par  šī kolektīva vadītāju kļuva Valentīna Brice. Deju kolektīvam “Vanagi” šajos 15 pastāvēšanas gados ir gājis raibi. Kolektīvs kādu laiku ir bijis palicis bez vadītāja. Lai tas pastāvētu, kolektīva vadīšanu uzņēmusies patreizējā kolektīva vadītāja Iveta Isajeva. Deju kopas “Vanagi” dalībnieki ir stipri, atraktīvi un dejot mīloši, savā pastāvēšanas laikā kolektīvs ir trīs reizes piedalījies latviešu Dziesmu un Deju svētkos.

Dejotājus jubilejā sveikt bija ieradušies ne tikai pašdarbības kolektīvi, bet arī Vārkavas novada domes pārstāvji un kolektīva draugi. Savā uzrunā Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Anita Brakovska vēlēja visiem klātesošajiem laimīgu jauno gadu, lai tas būtu veiksmīgāks, laimīgāks un bagātāks ar dažādām idejām, sapņiem un mērķiem. Domes priekšsēdētāja pateicās kolektīva dalībniekiem un viņu ģimenēm par ieguldīto darbu, par Vārkavas novada vārdu nešanu Latvijā. “Vislielāko paldies un aplausus ir pelnījusi kolektīva vadītāja Iveta. Ja nebūtu šīs brīnišķīgās, spēcīgās un uzņēmīgās sievietes, diez vai, ka kolektīvs pastāvētu,” turpināja A. Brakovska. Arī Vārkavas novada Kultūras centra vadītājs Andris Lazdāns pateicās kolektīvām par ieguldīto darbu un  nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu novadā.

Pēc skaistā koncerta un apsveikuma vārdiem, pasākums turpinājās ar neformālām sarunām un jestrām dejām visas nakts garumā mūzikas grupas “Ivarmīns” izpildīto dziesmu pavadījumā.

Deju kopa “Vanagi” pateicas visiem par atbalstu pasākuma rīkošanā, arī uzņēmējam Jānim Skutelim par garšīgajiem svētku kliņģeriem.

 

 Vārkavas novada domes

sabiedrisko attiecību speciāliste

Dagnija Dudarjonoka

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 19.06.2019 08:34:21

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »