Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 20.08.2019 18:19
Bernhards, Boriss
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

Vārkavā notika radošās darbnīcas puzuru un sapņu ķērāju izgatavošanā

Biedrība “Ģimenes palīdzības centrs “Ligzda” sadarbībā ar Vārkavas novada Sociālais dienestu 28. novembrī rīkoja tematisku nodarbību “Mana identitāte”, kuras laikā pasākuma apmeklētāji mācījās izgatavot puzurus un sapņu ķērājus. Attīstīt savas radošās prasmes un izgatavot skaistos telpu rotājumus, Vārkavas Tautas namā bija ieradies prāvs pulks interesentu.

Nodarbību laikā dalībnieki veidoja dažādus puzurus, tos rotājot ar krāsainām spalvām un dzijas pušķīšiem. Kad puzuru veidošanas māksla tika apgūta, dalībnieki mācījās veidot sapņu ķērājus. Radošo darbnīcu noslēgumā tika izveidota skaisto rotājumu izstāde.  Kā atzina darbnīcu dalībnieki, izveidot šos rotājumus neesot bijis tik vienkārši kā sākumā šķitis, jo ikdienā šādi smalki rokdarbi netiekot darināti. Nodarbību apmeklējums esot arī laba iespēja iziet no mājas, kur var satikt savus paziņas un, kopīgi darbojoties, iegūt labas emocijas.

“Šajā pirms svētku laikā ir svarīgi, apstāties, sakārtot domas un noskaņoties gaidāmajiem svētkiem — to visu var izdarīt nododoties dažādiem rokdarbiem. Puzuru un sapņu ķērāju veidošana ir interesanta nodarbe un izveidotos rotājumus darbnīcu apmeklētāji varēs izmanto savas mājas rotāšanai. Līdzīgi kā to darījuši mūsu senči.  Sapņu ķērāji no Amerikas indiāņiem pie mums ir atceļojuši salīdzinoši nesen, taču tie pēc savas būtības ir līdzīgi mūsu puzuriem — simbolizē saikni ar augstākiem spēkiem, labvēlīgi ietekmē vidi un cilvēku.” Pastāstīja nodarbības vadītāja Diāna Stubure.

Šāda veida pasākumus  Ģimenes palīdzības centrsc un Sociālais dienests rīko regulāri — reizi ceturksnī, kuru laikā novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja mācīties, apgūt jaunas prasmes kā arī doties izzinošos izbraucienos. Nākamā nodarbība notiks jaunā gada februārī, tā būs izglītojoša lekcija  “Sadzīves ķīmija un mans mājoklis”.

 

Pasākumi tiek rīkoti ar  Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalstu.

 

Informāciju sagatavojusi

Vārkavas novada domes

sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Dudarjonoka

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 05.07.2019 13:46:46

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »