Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 20.08.2019 18:18
Bernhards, Boriss
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

2018.gada rudens informatīvais pasākumu cikls “ĪSTENO SAPNI PAR SAVU BIZNESU!” Preiļos un Vārkavā

Šī gada 10. oktobrī Preiļu 2. vidusskolā un Vārkavas novada vidusskolā notika Latgales plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra (LUC) rīkota tikšanās ar šo izglītības iestāžu pēdējo klašu audzēkņiem, lai runātu par uzņēmējdarbību.

Latgales uzņēmējdarbības centru pārstāvēja tā vadītājs Andris Kucins, un komercdarbības konsultanti Boriss Varlamovs un Ineta Liepniece.  Skolēnu zināšanas tika pārbaudītas, tiešsaistē atbildot uz dažādiem ar uzņēmējdarbību saistītiem jautājumiem, kā, piemēram, - cik pasaules iedzīvotāju nodarbojas ar uzņēmējdarbību, kāda ir laba biznesa ideja, cik daudz naudas “apgroza” uzņēmumi, kuri  ir lielākie novada uzņēmumi, kāds ir pašvaldības budžets, kādas ir izmaksas, lai reģistrētu uzņēmumu u.c.

Pasākumā tika runāts par to, kas ir bizness, kas ir laba biznesa ideja, kāds atbalsts Latvijā ir  biznesa uzsākšanā, kādi ir pieejamie finanšu līdzekļi, par biznesa iespējām novados, par rakstura īpašībām, ar kādām  jābūt apveltītam topošajam uzņēmējam un par ieguvumiem vai zaudējumiem....

Par praktisko pieredzi, par to, ko nozīmē būt uzņēmējam un ar kādām problēmām  jāsaskaras ikdienā, runāja pieaicinātie uzņēmēji no Preiļu novada- Kristīne Anspoka, ātrās ēdināšanas uzņēmuma” Žubītes virtuve” īpašniece, Irēna Kjarkuža, viesu mājas “MAGONES” īpašniece un Aleksandrs Ņesterjuks, topošās Metāla mākslas galerijas īpašnieks.

Pasākuma otrajā daļā skolēniem bija jāveic  darbs grupās- katrai grupai jāizdomā sava biznesa ideja un to jāprezentē. Vārkavas novada jaunieši vēlējās sniegt pasākumu un ballīšu rīkošanas pakalpojumus, uzsākt mūzikas instrumentu ražošanu, apsveikumu kartiņu izgatavošanu un to mazumtirdzniecību, kā arī dot otru “dzīvību” lietotam apģērbam – šūt auduma maisiņus, lai attīstītu “zaļo” domāšanu un cilvēki pievērstu uzmanību tam, cik daudz plastmasas viņi izmanto ikdienā un kā to izskaust, lai pasargātu planētu no kaitīgiem atkritumiem.

Arī Preiļu jaunieši vēlējās ražot iepirkuma maisiņus no dabīga materiāla, vēlējās uzsākt cukurvates biznesu un sniegt SPA pakalpojumus.

Diviem aktīvākajiem Vārkavas novada un diviem aktīvākajiem Preiļu novada jauniešiem kopā ar saviem ekonomikas pedagogiem būs iespēja piedalīties Biznesa mēneša noslēguma pasākumā Rīgā.

 

Pasākumu organizē Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs.

Komercdarbības konsultante Ineta Liepniece.


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 05.07.2019 13:46:46

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »