Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 21.06.2018 19:24
Emīls, Egita, Monvīds
Dienas teikums

Mēs neredzam lietas tādas, kādas tās ir. Mēs redzam tās tādas, kādi esam mēs paši. / H. Džeksons Brauns/

Aizbraukušie latgalieši vēlas atgriezties dzimtenē

Jau mēnesi Latgales plānošanas reģionā darbojas remigrācijas koordinatore Astrīda Leščinska. Speciālista darbību nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pilotprojekts “Reģionālais koordinators remigrācijas veicināšanai”. Šis projekts paredzēts, lai veicinātu tautiešu interesi atgriezties Latvijā. Remigrācijas koordinatora darbība ir vērsta uz konkrētu cilvēku reālām vajadzībām.

 

Astrīda Leščinska: “Man kā remigrācijas koordinatoram ir būtiski kļūt par uzticības personu tautiešiem, kas šobrīd dzīvo ārvalstīs, izzināt viņu vajadzības un problēmsituācijas, kas kavē pārcelšanos atpakaļ uz dzimteni. Es sniedzu priekšlikumus kā risināt jautājumus, kas saistīti ar nodarbinātību, dzīvesvietu un izglītības iestādes izvēli remigrantu bērniem.”

 

Latgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatora darbā liela nozīme ir sadarbībai ar VARAM, Latgales reģiona pašvaldībām, Nodarbinātības valsts aģentūru un citām valsts institūcijām. Galvenais uzdevums ir sazināties ar personām, kas šobrīd dzīvo ārvalstīs, izzināt viņu vajadzības un problēmsituācijas, kas kavē pārcelšanos atpakaļ uz Latviju, sniedzot priekšlikumus kā jautājumus atrisināt. Kā norāda Astrīda Leščinska remigrantu interese par šo pilotprojektu ir liela. Koordinatore šobrīd darbojas ar 10 potenciālajām ģimenēm, kas izteica vēlmi atgriezties Latgalē un četrām, kas jau ir atgriezušās dzimtajā vietā, piemēram - Daugavpilī, Līvānos un Rēzeknē.

 

 

Astrīda Leščinska: “Situācijas un atgriešanās iemesli ir individuāli. Interesi lielākoties izrāda ģimenes ar bērniem. Vecākiem ir svarīgi tas, ka Latvijā bērniem ir pieejama kvalitatīva izglītības programma, pie tam, daudzas pašvaldības skolēniem nodrošina bezmaksas pusdienas un sabiedrisko transportu. Liels pluss ir iespēja apmeklēt dažādus interešu pulciņus.”

 

Interesi par šo pilotprojektu raisa iespēja saņemt reālu finansiālu atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai. Šobrīd plānots, ka katrā no reģioniem tiks atbalstīti vismaz 4 uzņēmējdarbība projekti, kuriem tiks piešķirts finansējums līdz 9000 eiro katram. Šis finansējums būs atspēriena punkts atgriežoties mājās.

Pagaidām tautieši ir atsaukušies no sekojošām Eiropas valstīm: Lielbritānijas, Īrijas un Vācijas. Šajā projektā svarīgs ir informatīvais atbalsts. Latgales plānošanas reģiona koordinatore saziņu ar tautiešiem lielā mērā veic arī sociālajos tīklos, tāpēc vietnē www.facebook.com tika izveidota lapa “Es atgriežos Latgalē!”, kur tiek ievietota aktuāla informācija par atgriešanās iespējām dzimtenē. https://www.facebook.com/es.atgriezos.latgale/

20 dienu laikā lapai ir vairāk nekā 100 sekotāju. Aktīvi tiek apzināti tautieši arī sociālo tīklu diasporu grupās.

Šis projekts Latgalei ir ļoti nozīmīgs, ikviena pašvaldība ir gatava nākt pretī iedzīvotājiem, kuri vēlēsies atgriezties un dzīvot tās administratīvajā teritorijā, kopā celt reģiona labklājību un Latvijas tautsaimniecību. Lai sazinātos ar Latgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatori Astrīdu Leščinsku, aicinām zvanīt pa tālruni: 65423801 vai sūtīt e-pastu: astrida.lescinska@lpr.gov.lv.

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 12.09.2016 16:04:54

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »