Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 17.03.2018 18:32
Ģertrūde, Gerda
Dienas teikums

Visi cilvēki ir vienādi atšķiras tikai viņu ieradumi. /Konfūcijs/

Sarunu skolas LAMPA nodarbība Preiļos "Sarunas, kas nepieviļ jeb runāt ≠ sarunāties"

Mūsu dzīvē notiek mijiedarbība – attiecībās, savstarpējā saskarsmē.  Saskaroties divu cilvēku, partiju, kopienu, valstu, pasaules uztverēm un pieredzēm, var rasties skaidrība, sapratne, saticība, spriedze, sāncensība, sadursme, sāpes… Kā veidot saskarsmi, lai saprastos? Kāda loma mūsu izvēlētai valodai un vārdiem… Kas intīmām un publiskām sarunām kopīgs? Kādēļ reizēm kļūstam neizprotoši, paliekam nesaprasti un jūtamies pārprasti? Kas notiek mūsu smadzenēs, kad zaudējam saklausīt spēju un izpratne sašķobās? Kas ir kvalitatīvas sarunas elementi? Kā no spējas klausīties nonākam līdz spējai sadzirdēt?

 

Norises laiks: 23.03.2018. 14:00 – 16:30, ierašanās no 13:30
Norises vieta: Preiļu novada kultūras centrs, Raiņa bulvāris 28, Preiļi

Ieeja ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti (drukātā veidā vai viedtālrunī), kam var pieteikties: http://bit.ly/2FG2SfW

Vairāk informācijas: https://festivalslampa.lv/lv/sarunu-skola

Pasākums notiek sadarbībā ar biedrību "Preiļi izglītotai Latvijai" un pamatskolu "Preiļu Brīvā skola". 

Ilze Samīte

Projektu direktore | Sarunu skola LAMPA

Alberta iela 13, Rīga, Latvija

Tel. +371 67039241, Mob. +371 27733559 E-pasts: ilze.samite@fondsdots.lv

 

 

 

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 12.09.2016 16:04:54

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »