Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 21.10.2018 10:05
Urzula, Severīns
Dienas teikums

Šķēršļi ir tās lietas, ko jūs redzat, kad novēršat acis no mērķa. /H. Fords/

Vizu, vizu, Metenīti, no kalniņa lejiņā...

Dienām paliekot garākām, cilvēki sāk gaidīt pavasari un Lieldienas, bet pirms tam tiek atzīmēti Meteņi – senlatviešu gadskārtu svētki. Meteņi iezīmē viduspunktu starp Ziemassvētkiem un Lieldienām – tie ir pavasara gaidīšanas svētki.  

Meteņdienas svinēšana Vārkavas novada Pilišķos jau ir izveidojusies kā tradīcija. Šie svētki citu pasākumu vidū izceļas ar lielu jautrību un dažādām interesantām aktivitātēm.  Un pareizi jau arī esot Meteņus svinēt skaļi un jautri, jo tad būšot bagāts gads un ātrāk nākšot pavasaris!

Pasākuma dalībnieki – Vārkavas novada iedzīvotāji un ciemiņi  kopīgi gāja rotaļās, piesauca sauli, dziedāja dziesmas, piedalījās jautrās sacensībās un devās izjādēs. Protams, Meteņos neiztikt arī bez vēderprieka – tika vārīta putra, ēstas pankūkas un citi gardumi. Liels visiem cienastu gādātājiem un pasākuma rīkotājiem!  Atraktīvākie pasākuma dalībnieki pievērsās arī ziemas priekiem  un laidās no kalna ar ragavām un citiem šļūcamrīkiem. Pasākumu ar dziesmām bagātināja folkloras kopa “Vydsmuiža” no Galēniem un pašmāju senioru deju kopa “Odziņas”.

Liels paldies visiem pasākuma organizatoriem un palīgiem! Cerēsim uz labu ražas gadu un gaidīsim pavasari!

Fotogrāfijas.

Vārkavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Dagnija Dudarjonoka

 

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 12.09.2016 16:04:54

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Notikumu kalendārs
forward
forward
Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »