Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 08.02.2023 09:40
Aldona
Dienas teikums

Mīlestība ir vienīgais, kas dara dzīvi panesamu, kas līdzsvaro bezjēgu. /Benita Veisberga/

Mūžībā devies Vārkavas novada domes deputāts, savas dzimtās puses patriots Artūrs Štagars (1962 – 2017)

2017.gada 25.oktobrī , 55 gadu vecumā mūžībā aizgājis Vārkavas novada domes deputāts, bijušās Vārkavas pagasta padomes priekšsēdētājs, zemnieku saimniecības “Dolgi-Bors” vadītājs, savas dzimtās puses patriots Artūrs Štagars.

Artūrs ir dzimis 1962. gada 7. aprīlī Zaķīšu ciema “Dolgi-Borā”.  Mācības uzsāka Zaķīšu pamatskolā, kurā nomācījās divus gadus, tad pēc skolas slēgšanas turpināja mācīties Preiļu 1. vidusskolā. 1977.  gadā beidza pamatskolu un turpināja mācības Saukas 9 Lauku profesionāli tehniskajā vidusskolā, kur mācījās trīs gadus un ieguva vidējo izglītību un elektromontiera specialitāti. Darba gaitas uzsāka Preiļu siera rūpnīcā. 1979. gadā no kara komisariāta tiek norīkots uz šoferu kursiem un iegūst autovadītāja apliecību.

No 1980. gada līdz 1982. gadam Artūrs dienēja Padomju armijā, kur dienesta pienākumi viņu aizveda uz Azerbaidžānu, Uzbekistānu un Afganistānu.  

Dzimtā puse Artūru vienmēr ir aicinājusi atpakaļ, atgriezies no dienesta, 1983. gadā Artūrs Štagars uzsāka darbu kolhozā “Vārkava”  kā galvenais elektriķis. Pēcāk strādājis paju sabiedrībā “Vārkava -1” par enerģētiķi.

Artūrs aktīvi iesaistījās tautas frontes darbībā un bija iniciators sarkanbaltsarkanā karoga pacelšanai Vārkavā. No 1994. gada līdz 2009. gadam Artūrs Štagars bija Vārkavas pagasta padomes priekšsēdētājs. Šajā laikā Artūrs ar lielu entuziasmu darbojās Vārkavas pagasta attīstīšanā — sakārtoja ūdens saimniecību, daudz  darba ieguldīja Vārkavas pamatskolas saimnieciskajos darbos, kultūras jomā, ceļu sakārtošanā un Vārkavas centra sakopšanā. 

Būdams Vārkavas pagasta padomes priekšsēdētājs Artūrs aktīvi atbalstīja darbinieku tālākizglītību un arī pats šajā laikā ieguva augstāko izglītību. 2006. gadā absolvējot Latvijas Policijas Akadēmiju, Artūrs ieguva jurista kvalifikāciju.

Kad nāk pagastu apvienošanās novados un rodas jautājums, vai Vārkavas novadam pastāvēt, tad Artūrs kopā ar kaimiņu pagastu priekšsēdētājiem devās uz Rīgu un izcīnīja Vārkavas novada dibināšanu. Kad 2009. gadā Vārkavas novadam pievienojās Vārkavas pagasts, visus šo laiku Artūrs bija Vārkavas novada domes deputāts.

2009. gadā viņš nodibināja savu zemnieku saimniecību “Dolgi-Bors”, kur nodarbojās, galvenokārt ar graudkopību un liellopu audzēšanu. Liels palīgs un atbalsts saimniecības darbos Artūram bija dēls Rihards.

Artūrs Štagars vienmēr bija savas dzimtās puses patriots ar savu vīziju par Vārkavas novada un pagasta attīstību — par vietējās nozīmes ceļu sakārtošanu, pagasta kapsētu labiekārtošanu, pirmskolas izglītības iestādes saglabāšanu, sociālās aprūpes nama izveidošanu, par kultūras un mākslas attīstību Vārkavas pagastā.

 Dievkalpojums un atvadīšanās no Artūra Štagara notiks 31. okotbrī plkst. 11.00 Vārkavas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā, apbedīšana — Vārkavas kapsētā.

 

Vārkavas novada dome

 

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.10.2021 10:54:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »