Aizvadīti Vārkavas novada svētki

Ar dažādiem pasākumiem un kopā būšanas prieku no 4. līdz 6. augustam tika svinēti Vārkavas novada svētki.  

Triju dienu pasākumu cikls tika ieskandināts ar pašmāju pašdarbības kolektīvu koncertu “Vieta, kur satiekas mirkļi, kas vieno!”. Mūsu pašdarbības kolektīvi kārtējo reizi skatītājus  pārsteidza ar savu izdomu, drosmi un priekšnesumu dažādību.  Arī pasākumā nejauši nonākušais ceļinieks Artūrs no Aglonas puses, tika pārliecināts, ka Vārkavas novadā ir visradošākie pašdarbības kolektīvi, atrodas visskaistākie dabas objekti un ciemi, un dzīvo vismutīgākās un skaistākās meitenes.  Runā, ka ballē, kas notika pēc koncerta, ceļinieks Artūrs esot sastapis savu nākamo sievu.  Ne jau velti precinieki jau izsenis skaistākās meitas braukuši lūkoties uz Vārkavu.

 

       

 

Sestdienas pirmā puse aizritēja sportiskā garā, jo kā jau tradicionāli Vārkavas vidusskolas stadionā norisinājās Vārkavas novada sporta spēles. Šeit pilnā sparā noritēja strītbola un volejbola sacensības. Tāpat dalībnieki varēja izmēģināt savus spēkus šautriņu mešanā, niršanas sacensībās, armrestlingā, spēka vīru stafetē u.c. Šogad kā jaunums tika piedāvāta iespēja izmēģināt spēlēt burbuļfutbolu.  Paši  mazākie sportot gribētāji varēja no sirds izlēkāties piepūšamajās atrakcijās un  izmēģināt spēkus “makšķerēšanā”.   Čaklākie, ātrākie un stiprākie saņēma medaļas un kausus.  Spēlēs piedalījās arī viesi no citiem novadiem. Sports ir veselība un jautrība!

  

Vakarpusē novada svētku dalībnieki tika aicināti apmeklēt Vārkavas novada Kultūras centra mākslas pulciņa dalībnieku gleznu izstādi, ko veido 58  dažādās tehnikās gleznotas gleznas. Izstādē ir apskatāmi Vārkavas vidusskolas skolēnu Vinetas Macuļēvičas, Ditas Ruzģes, Aurēlijas Pujiņas, Līgas -Madaras Upenieces, Sigitas Stivriškas, Natālijas Kuzņecovas, Sindijas Upenieces, Laimas Kokiņas, Sandras Brakovskas, Maijas Lazdānes, Līvas Vaivodes – Šultes, Ances Jaundzemas, Liliānas Gavares un Ilvijas Caunas  darbi. Ar savām sajūtām, iedvesmu un radošajām izpausmēm gleznu veidā izstādē piedalās  arī Kristīne Plote, Ārija Putāne, Dinija Upeniece, Iveta Lazdāne un  Helēna Ērgle. Izstāde būs apskatāma līdz septembrim.  Tāpat visi interesenti ir laipni lūgti apmeklēt arī Vārkavas Novadpētniecības muzeja klēti, kur šobrīd ir izveidota izstāde par kāzu tematiku.

Vecvārkavas muižas parkā darbojās mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kur katrs apmeklētājs  varēja iegādāties kādu amatniecības izstrādājumu. Plkst. 19.30 ar svētku uzrunu uzstājās Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Anita Brakovska.  Uzrunas laikā novada cilvēkiem tika pasniegti Latgales plānošanas reģiona  Pateicības raksti par īpašiem nopelniem. Par nesavtīgu prāvesta pienākumu veikšanu, atsaucību un kalpošanu Vārkavas draudzē jau 42 gadus ar Pateicības rakstu tika apbalvots prāvests Onufrijs Pujats,  par izcilu darbu izglītības jomā, vadot Rimicānu pamatskolu, pēc tam Rimicānu pirmskolas izglītības iestādi, par aktīvu iesaistīšanos biedrības “Dzintars 2007” darbā Pateicības raksts tika pasniegts Veltai Ziemelei, par nesavtīgu darbu un atbildīgi nostrādātiem 46 gadiem Vārkavas medpunktā ar plānošanas reģiona Pateicības rakstu tika apbalvota Valentīna Vaivode, par spēcīgas un modernas zemnieku saimniecības izveidošanu un attīstīšanu vairāku gadu garumā Pateicības rakstu saņēma z/s “Smilgas” īpašnieks Jāzeps Lazdāns.

Ar Latgales plānošanas reģiona Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu novadpētniecībā tika godināts Jānis Vaivods.

 Uzrunas laikā novada domes priekšsēdētāja kā goda un cieņas apliecinājumu novadā deklarētajiem Černobiļas AES seku likvidēšanas dalībniekiem pasniedza LR Iekšlietu ministrijas "Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka piemiņas zīmi", tādā veidā pasakoties par aktīvu un pašaizliedzīgu piedalīšanos avārijas seku likvidēšanā.  Piemiņas zīme tika pasniegta Jānim Kancānam,  Antonijam Gadzānam un Vitoldam Rubinam (balvu saņēma brālis Remigejs Rubins). Paldies visiem sveicējiem!

           

Vakara turpinājumā brīnišķīgu svētku koncertu pusotras stundas garumā sniedza lieliskais Belcanto orķestris, tenors Dainis Skutelis un vokāliste ar samtaino balsi Ineta Rudzīte. Pēc koncerta svētku apmeklētāji varēja izdejoties ballē, kur par mūziku, jautru noskaņojumu gādāja grupa “Liepavots”.

Svētdienas pasākumi iesākās Vārkavas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā, kur plkst. 11.30 ar svētku koncertu uzstājās Līvānu jauktais koris “Rubus”. Pēc brīnišķīgā koncerta sekoja svinīgs novada svētku dievkalpojums.

          

Rožkalnu kultūras namā norisinājās Senioru deju kopas “Dzīves virpulī” 15 gadu jubilejas koncerts “Esam ziedu pļava pilna.” Sirsnīgajā pasākumā piedalījās Lazdukalna pag. sdk “Tonuss”, Vaidavas sdk “Feja”, Līvānu sdk “Dubnava”, sdk “Bokonu Bryuklines” no Dekšārēm, Vanagu deju kopa “Vanagi”, Pelēču deju grupas “Viss kārtībā”, sdk “Odziņas” no Vārkavas. Pasākuma dalībnieki skatītājus  priecēja ar krāšņiem tērpiem un dažādām interesantām aktivitātēm.

  

Plkst. 15.00 Vecvārkavas brīvdabas estrādē mazākos novada iedzīvotājus priecēja dziesmu spēle bērniem un ģimenēm “Reiz kādā pasakā”, kur  pasaku stāstītāja (Jāņa Skaņa) vadībā uz skatuves ar dziesmām un dejām kāpa iemīļoti pasaku varoņi  - Īkstīte, Sarkangalvīte, Karlsons, Pepija Garzeķe, Sniega karaliene,  arī multfilmu varoņi – Maša, Minjons, Lotte, Fiona u.c. 

Pēc koncerta norisinājās sirsnīgais Viduslatgales pārnovadu fonda labdarības akcijas “Piepildīt sapni”

 noslēguma pasākums. Šī pasākuma laikā Viduslatgales pārnovadu fonds pasniedza ziedotāju sarūpētas dāvanas bērniem ar īpašām vajadzībām.  Lielākās dāvanas  tika pasniegtas jau iepriekš, taču mazākās tika dāvinātas pasākuma laikā.  Visi akcijas dalībnieki katrs saņēma pa lielai saldumu turzai.  Pārnovadu fonds  izsaka lielu pateicību akcijas labdariem un ziedotājiem!  Pēc pasākumu pamatīgu pārsteigumu bērniem bija sarūpējuši priecīgie fonda klauni, kas dalīja saldējumu un garšīgos svētku kliņģerus. 

 

Citas novada svētku fotogrāfijas  var apskatīt sadaļā "Fotogalerija".

 

Vārkavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Dudarjonoka

 

 

 

 

 

 

 


« Atgriezties pie rakstiem