Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 25.06.2017 11:36
Milija, Maiga
Dienas teikums

Pusi soli, visu dari! /R. Kaudzīte/

Iespēja jauniešiem piedalīties interesantā projektā, pieteikšanās līdz 29. maijam

 

Apvienojot Daugavpils, Vārkavas un Līvānu novadus, biedrība „Latgolys Studentu centrs” (LgSC) uzsāk jauniešu iniciatīvu projektu  „ Dubnas pieRaksti”.

Projekta galvenā doma ir sapulcināt 20 jauniešus no dažādiem novadiem, lai vasaras sākumā dotos kopīga piedzīvojumā — 6 dienu laivu pārbraucienā pa Dubnas upi, kura laikā tiktu pētīti upes krastā esošie kultūrvēstures objekti, intervēti piekrastē dzīvojošie iedzīvotāji un apgūtas jaunas kompetences: vides, kultūrvēstures, pilsoniskuma un videogrāfijas jomās. Pēc laivošanas posma, jaunieši kopīgiem spēkiem veidos fotogrāfiju izstādi, filmu un informatīvu materiālu vidi, par ekspedīcijas laikā piedzīvoto, redzēto, dzirdēto un sajusto.

Projektā aicināti piedalīties 20 jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem no Daugavpils, Preiļu, Vārkavas un Līvānu novadiem. Lai pieteiktos dalībai ekspedīcijā/apmācībās, jauniešiem nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu. Galvenais atlases kritērijs — jaunieša motivācija piedalīties, mācīties un iesaistīties redzamo projekta rezultātu izveidē. Jauniešu pieteikumus gaidām līdz 29. maijam.

Projekts norisināsies no maija līdz novembrim, kura laikā tiks organizēta laivošana pa Dubnas upi posmā no Višķiem līdz Līvāniem (13.-18.06.2017.), un rudenī tiks izveidota fotogrāfiju izstāde, prezentēta filma un informatīvais materiāls.

Vēršam uzmanību, ka projekta dalībnieki mācīsies un strādās trīs grupās: 1. grupa būs atbildīga par vides (upes) fizioģeogrāfisko raksturojumu. (aprakstu veidošanu, par Dubnā augošajiem augiem, zivīm, ūdens kukaiņiem u. c.).  2. grupa būs atbildīga par kultūrvēsturisko objektu apskati, aprakstu veidošanu par šiem objektiem. Dubnas piekrastes iedzīvotāju intervēšanu, par to, kā viņi sadzīvo ar upi, par to, kā ir mainījusies viņu dzīve dažādos laikos un dažādu „varu” ietekmē.  3. grupa būs atbildīga par fotografēšanu un video filmēšanu, montāžu un fotogrāfiju izstādes un video filmas izveidošanu un prezentēšanu.

Vairāk informācijas par projektu var iegūt LgSC un pie projekta sadarbības partneriem: Višķu jauniešu centrā, Vārkavas novada Kultūras centrā, Preiļu jauniešu centrā „ČETRI”, Līvānu jaunatnes un iniciatīvu centrā „ Kvartāls”.

Projekts tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un biedrības „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” atbalstu.

Projekta svarīgākā informācija.

 

Vairāk informācijas biedrības

„ Latgolys Studentu centrs” mājaslapā (www.lgsc.lv),

 zvanot pa tālr. nr.: 28362243 (Dagnija), vai rakstot uz daugovpils@lgsc.lv

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 12.09.2016 16:04:54

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »