Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 23.04.2017 13:05
Jurģis, Juris, Georgs
Dienas teikums

Visvairāk laika aizņem tās darbības, kas nekad netiek uzsāktas.      /Dž. R. R. Tolkins/

Piereģistrē savu talku, vāc domubiedrus un sakop savu novadu!

Aprīlis, kā ierasts, ir spodrības mēnesis un tā kulminācija – Lielā talka – šogad norisināsies sestdien, 22. aprīlī. PIEDALIES TALKĀ! UN RŪPĒJIES PAR VIDI KATRU DIENU!

23. martā, Rīgā, klātesot Lielās Talkas patronam – valsts prezidentam Raimondam Vējonim – un talkas organizatoriem un atbalstītājiem, atklāta karte, kurā iespējams pieteikt vietas, kurās plānots veikt darbus Lielās Talkas dienā – 22. aprīlī. Pasākuma laikā talkas organizētāji un atbalstītāji norādīja uz projekta valstisko nozīmi, uzsverot to, ka talkošana ir kļuvusi par neatņemamu mūsu valsts tradīciju. Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš talkas aktivitātēs ir piedalījies jau kopš projekta pirmssākumiem uzsvēra, ka Lielā talka ir viens no veidiem kā mainīt cilvēku domāšanu un darbību. “Talka arī parāda, ka labas lietas nevar izdarīt uz reiz vienā mēģinājumā, bet tam ir nepieciešams laiks, lai mēs tiešām mainītos paši, mainītu savus paradumus, domāšanu un uzvedību. Talka ir uzskatāms piemērs tam, ka, ja tas notiek nepārtraukti, tad ar katru gadu mēs kļūstam labāki,” Talkas mēneša ieskandināšanas laikā sacīja Raimonds Vējonis.

Lielā Talka šogad visā Latvijā notiek sestdien, 22. aprīlī no plkst. 9.00-15.00. Šogad Lielās Talkas diena 22. aprīlis ir īpaša, jo šajā datumā ir arī Pasaules zemes diena, kad ikviens pasaules iedzīvotājs tiek aicināts aizdomāties par pasaules resursu saglabāšanu un atjaunošanu.

Katru gadu Lielā talka izvirza noteiktu vadmotīvu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, cik ļoti mūsu ikdienas rīcība ir saistīta ar vidi un tās veselību. Šogad talkas vadmotīvs ir  — Latvijai būt zaļai!.

Rūpējoties par sava novada sakopšanu, Vārkavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus - domubiedru grupas, organizācijas, iestādes, uzņēmumus, aktīvos seniorus un čaklos skolu kolektīvus sakopt ne tikai savas teritorijas, bet organizēt talku arī savu tuvāko nesakopto teritoriju sakopšanai. Tuvākās talkošanas vietas var uzzināt interneta vietnē talkas.lv.

Lielajā talkā aicinām ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus: stādīt kokus, ierīkot puķu dobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus u.c. Talkotāji talkas norises laikā tiks nodrošināti ar atkritumu maisiem, bet būtu vēlams ņemt līdzi savus darba rīkus (grābekļus, slotas, zāģus), kā arī cimdus. Talkas ir organizējamas jums visērtākajā dienā un laikā, tās reģistrējot interneta vietnē www.talkas.lv vai iepriekš piesakot Lielās talkas koordinatorei Vārkavas novadā - Jolantai Smilgai pa tālruni 20004979 vai e-pastu jolanta.smilga@varkava.lv

Talkas maisus, kuri šogad būs baltā krāsā, talku atbildīgie ( tie, kuri reģistrējuši talkas vietu mājaslapā www.talkas.lv) varēs saņemt Vārkavas novada domē  no 10.aprīļa līdz 21.aprīlim, iepriekš piezvanot uz tālruni 26615630 vai 20004979.

Talkas laikā savāktie atkritumu maisi tiks aizvesti no tām vietām, par kurām būs informācija talkošanas vietu reģistrācijas lapā un pašvaldībā!


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 12.09.2016 16:04:54

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Tuberkuloze (TB) ir ārstējama infekcijas slimība, ko izraisa tuberkulozes nūjiņa Mycobacterium tuberculosis. TB izplatās gaisa – pilienu ceļā no cilvēka uz cilvēku. TB ierosinātājs apkārtējā vidē izplatās pa gaisu – TB pacientam klepojot, šķaudot, spļaujot, runājot, dziedot, elpojot. Ar TB nevar inficēties sarokojoties vai sasveicinoties, no kukaiņu un dzīvnieku kodumiem, skūpstoties, kopīgi lietojot virtuves piederumus, apģērbu un citus sadzīves priekšmetus, pārlejot asinis. TB visbiežāk skar plaušas, bet var skart arī citas ķermeņa daļas, piemēram, nieres, kaulus, limfmezglus vai smadzenes.

Visbiežāk TB simptomi sāk izpausties pakāpeniski. Sākumā tie ir praktiski nemanāmi, bet ar laiku progresē un kļūst izteiktāki. Izteiktākie TB simptomi ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairāk kā trīs nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, svara zudums, svīšana naktīs, ēstgribas zudums, nespēks un nogurums. Retāk TB saslimšanas gadījumā novērojams: asiņu piejaukums krēpām, elpas trūkums, sāpes krūtīs. Noteikti jāvēršas pie ārsta, ja 3-4 nedēļas ir vismaz viens no šiem simptomiem.

TB simptomi var būt praktiski nemanāmi, tāpēc nepieciešams rūpēties par savu veselību un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārsta reizi gadā, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt plaušu rentgenoloģisko izmeklēšanu.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »