Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 23.04.2017 13:00
Jurģis, Juris, Georgs
Dienas teikums

Visvairāk laika aizņem tās darbības, kas nekad netiek uzsāktas.      /Dž. R. R. Tolkins/

Nosacījumi darījumiem ar lauksaimniecības zemi

Kopš 2014. gada 1. novembra lauksaimniecības zemes iegādei spēkā ir atsevišķi nosacījumi, ko nosaka likuma “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 30.¹ pants (turpmāk – Likums).

Šie nosacījumi paredz, ka personai, kura vēlas iegūt īpašumā lauksaimniecības zemi, jāiesniedz iesniegums tā novada domei, kuras teritorijā atrodas attiecīgā zeme. Iesniegumā jānorāda zemes turpmākās izmantošanas mērķis, jāpievieno darījuma akts un dokumenti, kas apliecina personas tiesības iegūt īpašumā lauksaimniecības zemi, piemēram, dokumenti par iegūtu lauksaimniecības izglītību.

Lēmumu par piekrišanu vai atteikumu lauksaimniecības zemes iegūšanai īpašumā pieņem Vārkavas novada Darījumu ar lauksaimniecības zemi izvērtēšanas  komisija (turpmāk – Komisija). Īpašumu zemesgrāmatā var ierakstīt tikai tad, ja ir saņemta pašvaldības atļauja (izziņa).

Darījumu ar lauksaimniecības zemi izskatīšanas kārtību nosaka Ministru kabineta 2014. gada 2. decembra noteikumi Nr. 748 “Noteikumi par lēmumu pieņemšanu darījumiem ar lauksaimniecības zemi” (turpmāk – Noteikumi). Lai atvieglotu komisiju darbu, ir izstrādāta programma, kas sevī ietver visu ienākošo iesniegumu reģistrēšanu un nepieciešamo atzinumu saņemšanu no valsts institūcijām. Saskaņā ar šiem noteikumiem, saņemot pašvaldībā iesniegumu izziņas izsniegšanai, programmā tiek pieprasīti dati par pircēju:

  •   no Valsts ieņēmumu dienesta - par valsts obligāto maksājumu parādu esamību vai neesamību fiziskām un juridiskām personām, savukārt par fiziskām personām papildus – vai pircējs ir reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs;
  • 2.    no Lauku atbalsta dienesta – par to, vai pircējs pēdējo trīs gadu laikā ir saņēmis vienotos platību maksājumus;
  • 3.    no valsts Nekustamā īpašuma nodokļu datu bāzes – par pircēja nekustāmā īpašuma nodokļu parādu esamību vai neesamību visā valstī;
  • 4.    no Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas datu bāzes – par pircēja īpašumā esošo lauksaimniecībā izmantojamās zemes kopplatību, kas nedrīkst pārsniegt 2000 ha;
  • 5.    no Uzņēmuma reģistra datu bāzes – par to, vai pircējs ir darījuma ar zemi tiesīgais subjekts atbilstoši likuma „Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 28. panta nosacījumiem (juridiskām personām).

 Saskaņā ar Likumu zemes ieguvējam, ja tā ir fiziska persona, papildus iesniegumam jāpievieno arī dokuments par lauksaimniecisko izglītību vai tai pielīdzināmu izglītību arodizglītības programmā profesionālās vidējās izglītības programmā vai profesionālās pilnveides izglītības programmā, apgūstot augkopības, lopkopības vai citus atbilstošus priekšmetus ne mazāk kā 160 stundu apmērā. Juridiskām personām šāds pats dokuments ir jāiesniedz par vienu no īpašniekiem vai pastāvīgo darbinieku par iegūto izglītību ne mazāk kā arodizglītības programmā vai profesionālās vidējās izglītības programmā.

 Izskatot iesniegumu Komisija nosūtīta pieprasījumu Akciju sabiedrībai "Attīstības finanšu institūcija Altum" (turpmāk – Altum) par lēmuma pieņemšanu – izmantot vai neizmantot Likumā noteiktās pirmpirkuma tiesības. Pieprasījums nav jāsūta, ja pircējs pirms tam noslēdzis nomas līgumu par zemes nomu un nomas līgums mēneša laikā reģistrēts pašvaldībā. Šādā gadījumā, saskaņā ar Likumu, zemes pirmpirkuma tiesības pieder nomniekam.

 Pēc visu atzinumu saņemšanas Komisijas sēdē izskata dokumentus un attiecīgi pieņem lēmumu par atļauju vai atteikumu iegādāties lauksaimniecības zemi.

 Komisija vērš uzmanību, ka bieži darījumā iesaistītās personas, iesniedzot iesniegumu, izsaka vēlmi saņemt atļauju tuvāko dienu laikā, jo pirkuma līgumā atrunājuši īsu termiņu naudas norēķiniem.

Komisija lūdz tomēr ņemt vērā, ka Altum un zemes nomnieks (ja tāds ir) savas pirmpirkuma tiesības saskaņā ar Noteikumu 5.punktu var īstenot divu mēnešu laikā no dienas kad saņemta darījuma akta kopija, tātad Komisija nevar pieņemt lēmumu pirms nav saņemts atteikums no Altum un zemes nomnieka (ja tāds ir).

 

Neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt Komisijas priekšsēdētājai  Ligitai Laganovskai pa tālruni 28291966 vai  Komisijas sekretārei Astrīdai Dambītei pa tālruni 29467696.

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 12.09.2016 16:04:54

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Tuberkuloze (TB) ir ārstējama infekcijas slimība, ko izraisa tuberkulozes nūjiņa Mycobacterium tuberculosis. TB izplatās gaisa – pilienu ceļā no cilvēka uz cilvēku. TB ierosinātājs apkārtējā vidē izplatās pa gaisu – TB pacientam klepojot, šķaudot, spļaujot, runājot, dziedot, elpojot. Ar TB nevar inficēties sarokojoties vai sasveicinoties, no kukaiņu un dzīvnieku kodumiem, skūpstoties, kopīgi lietojot virtuves piederumus, apģērbu un citus sadzīves priekšmetus, pārlejot asinis. TB visbiežāk skar plaušas, bet var skart arī citas ķermeņa daļas, piemēram, nieres, kaulus, limfmezglus vai smadzenes.

Visbiežāk TB simptomi sāk izpausties pakāpeniski. Sākumā tie ir praktiski nemanāmi, bet ar laiku progresē un kļūst izteiktāki. Izteiktākie TB simptomi ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairāk kā trīs nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, svara zudums, svīšana naktīs, ēstgribas zudums, nespēks un nogurums. Retāk TB saslimšanas gadījumā novērojams: asiņu piejaukums krēpām, elpas trūkums, sāpes krūtīs. Noteikti jāvēršas pie ārsta, ja 3-4 nedēļas ir vismaz viens no šiem simptomiem.

TB simptomi var būt praktiski nemanāmi, tāpēc nepieciešams rūpēties par savu veselību un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārsta reizi gadā, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt plaušu rentgenoloģisko izmeklēšanu.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »