Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 25.03.2017 00:01
Māra, Mārīte, Marita
Dienas teikums

Apzināties pienākumu un to neizpildīt tā ir gļēvulība. /Konfūcijs/

Meteņdienas tradīcijas, ticējumi un atrakcijas

 

    Meteņdienu svin 7 nedēļas pirms Lieldienām tāpēc 2017. gada 25.  februārī   Pilišku pilskalnā brīvā dabā norisinājās pasākums „Meteņdienas tradīcijas” un radošas    darbnīcas ar aktīvu līdzdarbošanos, kuru organizēja biedrības ģimenes palīdzības   centra „Ligzda” vadītāja Elvīra Āboliņa.

Piebraucot pie Pilišku pilskalna, dalībniekiem bija jāuzraksta uz dotajām lapiņām ticējumi par Meteņdienu vai savas sliktās rakstura īpašības, ko vēlāk ugunskurā sadedzināja. Pasākuma vadītāja visus klātesošos iepazīstināja ar  Meteņdienas tradīcijām. Svētku dalībnieki, ģērbušies tradicionālās maskās: čigānietes, dzērves, āža,  nabaga. Maskoto ļaužu galvenā funkcija bija ar dziedāšanu un dejošanu nodrošināt auglību un ar maģiskām darbībām padzīt ļaunumu. Meteņos kā labas ražas priekšnoteikums bija laišanās ar ragaviņām no kalna — jo tālāk, jo labāk. Mazie pasākuma dalībnieki aktīvi iesaistījās labas ražas nodrošināšanā — šļūca no kalna gan ar ragaviņām, gan ar plēvēm. Drosmīgākie mazie dalībnieki piedalījās izjādēs ar zirgu. Meteņos svarīga tradīcija bija arī labi klāts galds, tāpēc pasākumā tika gatavota miežu biezputra, kuru ar gardu muti notiesāja visi pasākuma dalībnieki. Meteņos neizpalika arī dziesmas un rotaļas, ko izpildīja aktīvākie pasākuma apmeklētāji.

Paldies organizatoriem par jautru pasākumu un aktīvajiem  dalībniekiem par piedalīšanos!

      

 

Vārkavas novada domes Sociālais dienests

 

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 12.09.2016 16:04:54

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Tuberkuloze (TB) ir ārstējama infekcijas slimība, ko izraisa tuberkulozes nūjiņa Mycobacterium tuberculosis. TB izplatās gaisa – pilienu ceļā no cilvēka uz cilvēku. TB ierosinātājs apkārtējā vidē izplatās pa gaisu – TB pacientam klepojot, šķaudot, spļaujot, runājot, dziedot, elpojot. Ar TB nevar inficēties sarokojoties vai sasveicinoties, no kukaiņu un dzīvnieku kodumiem, skūpstoties, kopīgi lietojot virtuves piederumus, apģērbu un citus sadzīves priekšmetus, pārlejot asinis. TB visbiežāk skar plaušas, bet var skart arī citas ķermeņa daļas, piemēram, nieres, kaulus, limfmezglus vai smadzenes.

Visbiežāk TB simptomi sāk izpausties pakāpeniski. Sākumā tie ir praktiski nemanāmi, bet ar laiku progresē un kļūst izteiktāki. Izteiktākie TB simptomi ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairāk kā trīs nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, svara zudums, svīšana naktīs, ēstgribas zudums, nespēks un nogurums. Retāk TB saslimšanas gadījumā novērojams: asiņu piejaukums krēpām, elpas trūkums, sāpes krūtīs. Noteikti jāvēršas pie ārsta, ja 3-4 nedēļas ir vismaz viens no šiem simptomiem.

TB simptomi var būt praktiski nemanāmi, tāpēc nepieciešams rūpēties par savu veselību un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārsta reizi gadā, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt plaušu rentgenoloģisko izmeklēšanu.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »