Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 23.04.2017 12:59
Jurģis, Juris, Georgs
Dienas teikums

Visvairāk laika aizņem tās darbības, kas nekad netiek uzsāktas.      /Dž. R. R. Tolkins/

Uzņēmuma „Evolution Latvia” sadarbība ar Vārkavas novada Sociālo dienestu

28. 11. 2016. Vārkavas novada Sociālajā dienestā saņēmām elektronisku vēstuli no uzņēmuma „Evolution Latvia” pārstāves Zanes Lukstiņas. Viņa mūs informēja, ka 2016. gada nogalē tiks rīkota Ziemassvētku akcija- drēbju un rotaļlietu ziedošana. Darbinieki tika aicināti ziedot drēbes, kas kādu iemeslu dēļ netiek valkātas, kā arī rotaļlietas un bērnu drēbītes, no kurām pašu bērni ir „izauguši.”

Kopumā uzņēmumā Latvijā strādā apmēram 2000 darbinieku Akcija tika rīkota pirmo reizi. Vidējais darbinieks ir jaunietis vai vidējās paaudzes cilvēks. Tā kā mēs bijām pirmā pašvaldība, ko viņi uzrunāja, mēs, sociālie darbinieki, piekritām, jo arī par mantu atgādāšanu līdz mūsu novadam uzņēmums rūpējās pats.

02. 02. 2017. pēcpusdienā uzņēmuma „Evolution Latvia” aktīvākie jaunieši ieradās Vārkavas Novada Sociālajā dienestā ar savāktajām mantām un rotaļlietām. Jaunieši pateicībā tika laipni uzņemti. Dāvanā par saziedotajām mantām, jaunieši apmeklēja Vārkavas novadpētniecības muzeju.

10. 02. 2017. Vārkavas novada Sociālā dienesta darbinieki piedalījās Vārkavas pirmskolas izglītības iestādes „Cimdiņš” iesvētīšanā. Bērni dāvanā saņēma uzņēmuma „Evolution Latvia” saziedotās rotaļlietas, kuras tiks izmantotas attīstošās nodarbībās.

15. 02. 2017. Vārkavas novada Sociālais dienests organizēja uzņēmuma saziedoto drēbju izdali.

Vārkavas novada Sociālais dienests pateicas uzņēmuma „Evolution Latvia” darbiniekiem par viņu labo gribu un vēlmi atbalstīt līdzcilvēkus.

         

Vārkavas novada Sociālais dienests

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 12.09.2016 16:04:54

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Tuberkuloze (TB) ir ārstējama infekcijas slimība, ko izraisa tuberkulozes nūjiņa Mycobacterium tuberculosis. TB izplatās gaisa – pilienu ceļā no cilvēka uz cilvēku. TB ierosinātājs apkārtējā vidē izplatās pa gaisu – TB pacientam klepojot, šķaudot, spļaujot, runājot, dziedot, elpojot. Ar TB nevar inficēties sarokojoties vai sasveicinoties, no kukaiņu un dzīvnieku kodumiem, skūpstoties, kopīgi lietojot virtuves piederumus, apģērbu un citus sadzīves priekšmetus, pārlejot asinis. TB visbiežāk skar plaušas, bet var skart arī citas ķermeņa daļas, piemēram, nieres, kaulus, limfmezglus vai smadzenes.

Visbiežāk TB simptomi sāk izpausties pakāpeniski. Sākumā tie ir praktiski nemanāmi, bet ar laiku progresē un kļūst izteiktāki. Izteiktākie TB simptomi ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairāk kā trīs nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, svara zudums, svīšana naktīs, ēstgribas zudums, nespēks un nogurums. Retāk TB saslimšanas gadījumā novērojams: asiņu piejaukums krēpām, elpas trūkums, sāpes krūtīs. Noteikti jāvēršas pie ārsta, ja 3-4 nedēļas ir vismaz viens no šiem simptomiem.

TB simptomi var būt praktiski nemanāmi, tāpēc nepieciešams rūpēties par savu veselību un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārsta reizi gadā, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt plaušu rentgenoloģisko izmeklēšanu.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »