Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 21.04.2018 18:26
Marģers, Anastasija
Dienas teikums

Uzveiktas bailes piešķir mums spēku. /V. Igo/

Uzņēmuma „Evolution Latvia” sadarbība ar Vārkavas novada Sociālo dienestu

28. 11. 2016. Vārkavas novada Sociālajā dienestā saņēmām elektronisku vēstuli no uzņēmuma „Evolution Latvia” pārstāves Zanes Lukstiņas. Viņa mūs informēja, ka 2016. gada nogalē tiks rīkota Ziemassvētku akcija- drēbju un rotaļlietu ziedošana. Darbinieki tika aicināti ziedot drēbes, kas kādu iemeslu dēļ netiek valkātas, kā arī rotaļlietas un bērnu drēbītes, no kurām pašu bērni ir „izauguši.”

Kopumā uzņēmumā Latvijā strādā apmēram 2000 darbinieku Akcija tika rīkota pirmo reizi. Vidējais darbinieks ir jaunietis vai vidējās paaudzes cilvēks. Tā kā mēs bijām pirmā pašvaldība, ko viņi uzrunāja, mēs, sociālie darbinieki, piekritām, jo arī par mantu atgādāšanu līdz mūsu novadam uzņēmums rūpējās pats.

02. 02. 2017. pēcpusdienā uzņēmuma „Evolution Latvia” aktīvākie jaunieši ieradās Vārkavas Novada Sociālajā dienestā ar savāktajām mantām un rotaļlietām. Jaunieši pateicībā tika laipni uzņemti. Dāvanā par saziedotajām mantām, jaunieši apmeklēja Vārkavas novadpētniecības muzeju.

10. 02. 2017. Vārkavas novada Sociālā dienesta darbinieki piedalījās Vārkavas pirmskolas izglītības iestādes „Cimdiņš” iesvētīšanā. Bērni dāvanā saņēma uzņēmuma „Evolution Latvia” saziedotās rotaļlietas, kuras tiks izmantotas attīstošās nodarbībās.

15. 02. 2017. Vārkavas novada Sociālais dienests organizēja uzņēmuma saziedoto drēbju izdali.

Vārkavas novada Sociālais dienests pateicas uzņēmuma „Evolution Latvia” darbiniekiem par viņu labo gribu un vēlmi atbalstīt līdzcilvēkus.

         

Vārkavas novada Sociālais dienests

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 12.09.2016 16:04:54

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »