Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 23.04.2017 13:00
Jurģis, Juris, Georgs
Dienas teikums

Visvairāk laika aizņem tās darbības, kas nekad netiek uzsāktas.      /Dž. R. R. Tolkins/

Rimicānu PII aizvadīta projektu nedēļa

Februārī daudzās izglītības iestādēs norisinās projektu nedēļas, kuru laikā tiek veidoti projekti dažādās jomās. Arī šogad Rimicānu PII izmēģināja dalību projektu nedēļā, apskatot tēmu – profesijas.

Ar lielu uztraukumu bērnudārzā tika gaidīti policisti POLICIJAS DIENĀ. Par lielu pārsteigumu ar policistiem reizē ieradās runcis Rūdis un bebrs Bruno. Bērni tika iepazīstināti ar policistu mašīnu,bērniem bija iespēja iekāpt mašīnā iekšā. Policisti bērnus iepazīstināja ar drošības noteikumu ievērošanu mājās, uz ielas, skolā. Izrādijās, ka bērni ir ļoti zinoši un prata atbildēt pat uz grūtākajiem policistu uzdotajiem jautājumiem. Policisti arī parādīja, ko katru dienu tie nēsā līdzi savā ekipējumā. Bija iespēja paturēt rokās rokudzelžus. Liels pārsteigums bija arī pistole, kuru parādīja policisti. Protams, bērni saņēma arī dāvanas – balonus un atstarotājus, lai būtu droši ejot ārā tumšajā diennakts laikā. Policijas pārstāvjiem bija liels prieks, ka daudzi Rimicānu PII bērni nākotnē grib kļūt par policistiem.

Frizieru profesijas lomās FRIZIERU DIENĀ iejutās un visus atraktīvi un jautri safrizēja Elīzas mamma Dinija un Rebekas mamma Klinta. Tika dota iespēja pielaikot dažādas parūkas un izvēlēties, kuras krāsas, garuma un struktūras mati piestāv un ir interesanti. Varēja izvēlēties matu un citus aksesuārus, kas mūsu ārējo izskatu padara vēl krāšņāku un modernāku. Darbojās ne tikai frizieru un stilistu salons, bet bija arī manikīra salons. Viss bija ļoti jautri, jauki, interesanti un pamācoši!

Ļoti daudzi Rimicānu PII bērnudārza bērni pazīst smaidīgo un jauko medmāsu Anitu, kura ciemos bija ieradusies ĀRSTU DIENĀ ar savu darba somu. Anita bērnus iepazīstināja ar saviem darba piederumiem un palīdzēja izārstēt lelli. Bērniem bija iespēja pašiem aplūkot ārsta piederumus un daži drosminieki atļāva Anitai paklausīties, kā strādā sirsniņa. Tika parādītas dažāda veida šprices, katram no bērniem tika uzdāvināta špricīte leļļu ārstēšanai. Tika pārrunāts par veselīgu uzturu, un katrs bērns tika pie dabīgā C vidamīna deva dzērvenes ogas veidā un katram bērnam tika uzdāvināta speciāla dāvaniņa veselības uzturēšanai. Veselīgus sveicienus vēlot, medmāsa Anita uzdeva arī patīkamu mājasdarbu – izkrāsot augļus un dārzeņus, kā arī tos atpazīt. Ārstu dienā Rimicānu PII tika aicināta arī fizioterapeite, Emmas mamma Līga. Līga bija paņēmusi līdzi sporta un kustību inventāru, kurš tika izmantots, lai bērni veiktu interesantu stafeti. Bērniem tik ļoti patika šo stafeti veikt, ka rinda pie starta līnijas nespēja beigties. Vēl kopā ar Līgu tika veikti aerobikas vingrinājumi rokās turot pašgatavotas hantelītes, lai stabilizētu muskulatūru, veidotu pareizu stāju un vingrinātu ķermeni. Kā sveicienus, bērni no fizioterapeites Līgas saņēma gardumus enerģijai!

Tāpat kā citas profesiju nedēļas dienas arī PAVĀRU DIENA tika gaidīta ar nepacietību. Grupiņās tika pārrunāts ar ko tad pavāri nodarbojas, kas garšo vislabāk un kādi ēdieni, produkti ir veselīgi. Šīs dienas pavāri bija Raivja mamma Olita un Rēzijas mamma Karīna. Pavāru dienas ietvaros tika rādīts ko var pagatavot no piena. Līdz ar to tapa veselīgs piena kokteilis, salds putukrējums, kuru bērni dekorēja ar pašu sagrieztiem augļiem un blenderētām zemenēm, kā arī varēja vērot, kā no skāba krējuma top sviests, kuru garšīgi baudījām vairākas dienas smērējot uz maizītes. Ak, cik tas bija aizraujoši un ļoti, ļoti garšīgi!

Arī VETĀRSTU DIENU bērni gaidīja ar nepacietību. Ciemos tika aicināta vetārste Gita, kura bērnus iepazīstināja ar vetārsta darba ikdienu. Gita parādīja lielu, lielu grāmatu, kuru ir jāizstudē, lai varētu kļūt par vetārstu. Bērniem bija iespēja ārstēt arī zvēru figūriņas, kuras Gita bija paņēmusi līdzi. Gita katram bērnam izsniedza cepurīti un bahilas, lai bērni zinātu, kādā izskatā vetārsts ciemojas katrā saimniecībā ejot ārstēt zvērus. Ciemos pie bērniem tika atvesti arī dažādi mājdzīvnieki par kuriem Gita nedaudz pastāstīja. Bērniem bija iespēja aplūkot ļoti interesantus un savdabīgus mājas mīluļus - papagaili, siāmas kaķi, mājas sesku, kāmīti, trušus un bruņurupuci.

Projekta noslēguma dienā tika aplūkots Rimicānu MIC muzejs, kurā bērni varēja iepazīties ar senām un vērtīgām lietām, kuras ir izmantojuši mūsu senči.  Tika pārrunāts viss, kas ir redzēts, dzirdēts, uzzināts šo aizraujošo dienu laikā. Vēlreiz gribam teikt lielu paldies cilvēkiem, bez kuriem šī projektu nedēļa nebūtu uzdevusies: Rinalda mammai Iritai un Preiļu policijas iecirkņa pārstāvjiem,kuri bija pretimnākoši policijas dienā, Rebekas mammai Klintai un Elīzas mammai Dinijai, kuras atbalstīja frizieru dienā, medmāsai jeb ārsta palīgam Anitai un Emmas mammai Līgai, kuras atbalstīja ārstu dienā, Raivja mammai Olitai un Rēzijas mammai Karīnai, kuras ar garšīgiem piena produktu ēdieniem mūs cienāja pavāru dienā, vetārstei Gitai, kura atraktīvi stāstīja mums par dzīvniekiem vetārstu dienā, kā arī Jāņa, Elīzas un Sintijas mammām, kuras bija pretimnākošas un pārējos Rimicānu PII bērnus iepazīstināja ar saviem mājas mīluļiem. Mēs tagad zinām – kopā sadarbojoties mēs varam paveikt daudz. Lai gaišs un pavasarīgiem panākumiem bagāts pavasaris ikvienam!

 

Rimicānu PII kolektīvs. 

Projektu nedēļas fotogrāfijas skatīt galerijās.

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 12.09.2016 16:04:54

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Tuberkuloze (TB) ir ārstējama infekcijas slimība, ko izraisa tuberkulozes nūjiņa Mycobacterium tuberculosis. TB izplatās gaisa – pilienu ceļā no cilvēka uz cilvēku. TB ierosinātājs apkārtējā vidē izplatās pa gaisu – TB pacientam klepojot, šķaudot, spļaujot, runājot, dziedot, elpojot. Ar TB nevar inficēties sarokojoties vai sasveicinoties, no kukaiņu un dzīvnieku kodumiem, skūpstoties, kopīgi lietojot virtuves piederumus, apģērbu un citus sadzīves priekšmetus, pārlejot asinis. TB visbiežāk skar plaušas, bet var skart arī citas ķermeņa daļas, piemēram, nieres, kaulus, limfmezglus vai smadzenes.

Visbiežāk TB simptomi sāk izpausties pakāpeniski. Sākumā tie ir praktiski nemanāmi, bet ar laiku progresē un kļūst izteiktāki. Izteiktākie TB simptomi ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairāk kā trīs nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, svara zudums, svīšana naktīs, ēstgribas zudums, nespēks un nogurums. Retāk TB saslimšanas gadījumā novērojams: asiņu piejaukums krēpām, elpas trūkums, sāpes krūtīs. Noteikti jāvēršas pie ārsta, ja 3-4 nedēļas ir vismaz viens no šiem simptomiem.

TB simptomi var būt praktiski nemanāmi, tāpēc nepieciešams rūpēties par savu veselību un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārsta reizi gadā, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt plaušu rentgenoloģisko izmeklēšanu.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »