Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 18.02.2019 15:30
Kora, Kintija
Dienas teikums

Mēs neredzam lietas tādas, kādas tās ir. Mēs redzam tās tādas, kādi esam mēs paši.     / H. Džeksons Brauns/

 

 

Sveiki!

Ja Tev ir kāda ideja vai ierosinājums priekš novada jauniešu brīvā laika aktivitātēm, tad labprāt Tevi uzklausīšu klātienē un gaidīšu ciemos Vārkavas novada domes administrācijas ēkā (Skolas iela 5, Vecvārkava) 8.kabinetā. Vari arī zvanīt un sūtīt sms uz telefona nr. 20004979 un rakstīt vēstules uz iveta.poplavska@varkava.lv

 

Jaunatnes lietu speciāliste

Iveta Poplavska

 

 


2019.gada aktualitātes

"Projektu darbnīca" 

 Ja esi vecumā no 15 līdz 30 gadiem

Tev jau ir lieliska ideja starptautiskam Jauniešu apmaiņas projektam jebkādā jomā – deja, mūzika, teātris, improvizācija, cirks, vide, reliģija, karjera, uzņēmējdarbība, medijpratība utt.

līdz 2019. gada 10.februārim abiem organizācijas pārstāvjiem (ieskaitot) jāaizpilda viena kopīga pieteikuma anketa tiešsaistē: https://ej.uz/jhy2

Mācības notiks pilnas 3 dienas no 2019. gada 22. līdz 24. februārim viesu namā "Upes Villa” (Daugmales tuvumā).

 

Vairāk info: "Projektu darbnīca" – mācības par Jauniešu apmaiņas projektu.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

2017. gads

Iespēja skolēniem, kas mācās no 8. lidz 12. klasei pieteikties Ideju Dienai, kas sevī ietver ekskursiju pie vietējiem uzņēmējiem un piemājas saimniecībām. Ekskursijas laikā jaunieši smelsies idejas par uzņēmējdarbību, radīs izpratni un papildinās zināšanas par saimniekošanas sfērām.

Ekskursijai iespējams pieteikties pie jaunatnes lietu speciālista Vārkavas novada domē, rakstot uz e-pastu: andris.lazdans@varkava.lv vai zvanot pa tālruni: 27016344.

 

 


 

2016. gads

7. augusta vakarā, plkst. 21:00, saliņā aiz Vecvārkavas brīvdabas estrādes notiks novada svētku noslēguma pasākums – jauniešu “Saulrieta koncerts”, kurā ap ugunskuru kopā muzicēs Vārkavas novada jaunieši un viņu draugi.

Jauniešiem tiek dota iespēja snieg savus muzikālos priekšnesumus "Saulrieta koncertā", iepriekš piesakoties pa tālruni: 27016344 vai e-pastā: andris.lazdans@varkava.lv

 

 

 

 ____________________________________________________________________________

 

Vārkavas novada jaunieši 20. februārī Vārkavas novada domes Kultūras centra zālē rīko pasākumu un aicina ikvienu interesentu

 

 

 


 

 

2015. gads

 

 

 

Aicinām JAUNIEŠUS rezervēt 16.05., lai piedalītos JAUNIEŠU DIENĀ 2015, kas notiek projekta "Kopā esot.. - Mēs varam!" ietvaros.

JAUNIEŠU DIENĀ PAREDZĒTS: Jauniešu forums 2015, Jauniešu sporta svētki, sadraudzības BALLĪTE kopā ar Māri Leidumu Jauniešu sporta svētkiem lūdzam pieteikt savu komandu, rakstot uz jolanta.smilga@varkava.lv.

Komandas pa vecuma grupām: jauniešiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem  - komandā 3 cilvēki, jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem – komandā 4 cilvēki (2 puiši + 2 meitenes).

 


 

  • Lieldienās, 2015. gada 5. aprīlī plkst. 14.00, Vanagos notiks foto orientēšanās sacensības jauniešiem. Sacensību nolikums.

 

 


JAUNIEŠU DARBNĪCAS

 

 


 
Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 17.09.2015 14:57:15

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Notikumu kalendārs
forward
forward
Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »