Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 27.04.2017 04:28
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Dienas teikums

Dzīve sašaurinās vai paplašinās proporcionāli drosmei. /A. Nina/

 

  Sveiciens!

  Prieks, ka ienācāt sadaļā "Jauniešiem"! 

  Šeit ik pa laikam ievietojam ziņas par jauniešu pasākumiem, taču   visa aktuālā informācija klaiņo pa sociālajiem tīkliem un jauniešu WhatsApp grupu. Lai pievienoties mūsu virtuālajām diskusijām, rakstiet sms uz 27016344.

  Ja ir kādi jautājumi saistībā ar jaunatnes lietām, droši rakstiet   vēstules uz andris.lazdans@varkava.lv  vai nāciet ciemos uz Vārkavas novada domes administrācijas ēku (Skolas ielā 5, Vecvārkavā) 8. kabinetu!

Jaunatnes lietu speciālists

Andris Lazdāns

T.: 27016344


2017. gads

Iespēja skolēniem, kas mācās no 8. lidz 12. klasei pieteikties Ideju Dienai, kas sevī ietver ekskursiju pie vietējiem uzņēmējiem un piemājas saimniecībām. Ekskursijas laikā jaunieši smelsies idejas par uzņēmējdarbību, radīs izpratni un papildinās zināšanas par saimniekošanas sfērām.

Ekskursijai iespējams pieteikties pie jaunatnes lietu speciālista Vārkavas novada domē, rakstot uz e-pastu: andris.lazdans@varkava.lv vai zvanot pa tālruni: 27016344.

 

 


 

2016. gads

7. augusta vakarā, plkst. 21:00, saliņā aiz Vecvārkavas brīvdabas estrādes notiks novada svētku noslēguma pasākums – jauniešu “Saulrieta koncerts”, kurā ap ugunskuru kopā muzicēs Vārkavas novada jaunieši un viņu draugi.

Jauniešiem tiek dota iespēja snieg savus muzikālos priekšnesumus "Saulrieta koncertā", iepriekš piesakoties pa tālruni: 27016344 vai e-pastā: andris.lazdans@varkava.lv

 

 

 

 ____________________________________________________________________________

 

Vārkavas novada jaunieši 20. februārī Vārkavas novada domes Kultūras centra zālē rīko pasākumu un aicina ikvienu interesentu

 

 

 


 

 

2015. gads

 

 

 

Aicinām JAUNIEŠUS rezervēt 16.05., lai piedalītos JAUNIEŠU DIENĀ 2015, kas notiek projekta "Kopā esot.. - Mēs varam!" ietvaros.

JAUNIEŠU DIENĀ PAREDZĒTS: Jauniešu forums 2015, Jauniešu sporta svētki, sadraudzības BALLĪTE kopā ar Māri Leidumu Jauniešu sporta svētkiem lūdzam pieteikt savu komandu, rakstot uz jolanta.smilga@varkava.lv.

Komandas pa vecuma grupām: jauniešiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem  - komandā 3 cilvēki, jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem – komandā 4 cilvēki (2 puiši + 2 meitenes).

 


 

  • Lieldienās, 2015. gada 5. aprīlī plkst. 14.00, Vanagos notiks foto orientēšanās sacensības jauniešiem. Sacensību nolikums.

 

 


JAUNIEŠU DARBNĪCAS

 

 


 
Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 17.09.2015 14:57:15

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Tuberkuloze (TB) ir ārstējama infekcijas slimība, ko izraisa tuberkulozes nūjiņa Mycobacterium tuberculosis. TB izplatās gaisa – pilienu ceļā no cilvēka uz cilvēku. TB ierosinātājs apkārtējā vidē izplatās pa gaisu – TB pacientam klepojot, šķaudot, spļaujot, runājot, dziedot, elpojot. Ar TB nevar inficēties sarokojoties vai sasveicinoties, no kukaiņu un dzīvnieku kodumiem, skūpstoties, kopīgi lietojot virtuves piederumus, apģērbu un citus sadzīves priekšmetus, pārlejot asinis. TB visbiežāk skar plaušas, bet var skart arī citas ķermeņa daļas, piemēram, nieres, kaulus, limfmezglus vai smadzenes.

Visbiežāk TB simptomi sāk izpausties pakāpeniski. Sākumā tie ir praktiski nemanāmi, bet ar laiku progresē un kļūst izteiktāki. Izteiktākie TB simptomi ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairāk kā trīs nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, svara zudums, svīšana naktīs, ēstgribas zudums, nespēks un nogurums. Retāk TB saslimšanas gadījumā novērojams: asiņu piejaukums krēpām, elpas trūkums, sāpes krūtīs. Noteikti jāvēršas pie ārsta, ja 3-4 nedēļas ir vismaz viens no šiem simptomiem.

TB simptomi var būt praktiski nemanāmi, tāpēc nepieciešams rūpēties par savu veselību un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārsta reizi gadā, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt plaušu rentgenoloģisko izmeklēšanu.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »