Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 27.04.2017 04:23
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Dienas teikums

Dzīve sašaurinās vai paplašinās proporcionāli drosmei. /A. Nina/

 

Novada cilvēki

Vārkavas novads ļoti lepojas ar saviem iedzīvotājiem, kuri ar nesavtīgu darbu, čaklumu, rūpēm un atbildību rosās savās zemmnieku saimniecībās, audzina bērnus, strādā dažādās jomās un vienkārši ir sirsnīgi un izpalīdzīgi cilvēki. Lai kaut nedaudz atspoguļotu mūsu novada cilvēku ikdienu, sajūtas, pārdomas šai sadaļā regulāri tiek publicētas intervijas ar novada iedzīvtājiem. Ja Jums ir vēlme šeit redzēt jaunu interviju ar kādu konkrētu novada cilvēku, rakstiet mums uz e-pastu: info@varkava.lv vai zvaniet pa tālr.: 20385972. 

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Dagnija Dudarjonoka 


2017. gada janvāris. 

Par attīceibom, emocejom, lauku dorbim i pīdzeivuotū šovā “Lauku sēta”.  Saruna ar šova dalineicom Jogitu i Jolantu Augšpūlem.

 Kai jau īrosts, ari itymā godā pīduovojam īpazeit myusu nūvoda ļauds. Lai paruodeitu sarunu pēc vareibys dabiskuoku, itūreiz tei ir saraksteita latgaliski.

Lelu puorsteigumu ar sovu daleibu televizejis šovā „Lauku sēta” mums beja saryupejušys Rūžkolnu pogostā dzeivojūšuos, smaideiguos muosys Jolanta i Jogita Augšpūles. Kai jau zynoms, juos beja tuos šova daleibneicys, kas tyka da šova finala. Itūgod golvonuo bolva, par kuru sasaceņte daleibnīki, beja Fiskars dorba instrumenti pīcu tyukstūšu vierteibā. Šovs tyka fiļmāts pārnajā vosorā, tok tik naseņ, janvara suokumā, beidzēs tuo puorraideišona T

V. Iz sarunu ar muosom sasateikom jūs dzymtajā sātā Lelajūs Stradiškūs.

Augšpūļu saimē jī ir četri bārni — diveji bruoli — Juoņs i Jurs, i divejis muosys — Jolanta i Jogita. Niule lelajim bruolim jau kotram sova dzeive – sova saime, sovi dorbi. Juoņs turpynoj saimnīkuot tāva Jura i muotis Veltys zemnīku saimisteibā, a bruoļs Jurs ar saimi niule dzeivoj i struodoj Ikškilē.

Par jūs lelū saimi varātum raksteit vēļ, nu itūreiz vaira parunuosim ar muosom par jūs vosorys pīdzeivojumu — daleibu LNT šovā „Lauku sēta”.Skaiti vaira...

  


 2016. gada novembris

Intervija ar jaunajiem zemniekiem Raiti un Arti Stuburiem

 

Turpinot ideju vairāk sarunāties ar mūsu novada iedzīvotājiem un šīs sarunas atspoguļot rakstiski. Piedāvāju nedaudz ieskatīties divu jaunu, glaunu i spraunu puišu dzīvēs, ikdienā, pārdomās. Kas ir šie jaunieši? Čaklie, dzīvespriecīgie un viesmīlīgie Borkovas puses saimnieki, brāļi – Artis un Raitis Stuburi.

Artis un Raitis abi ir dzimuši Preiļos, auguši dzimtajā Vārkavā, pirmās zināšanas smēlušies vietējā Vārkavas pamatskolā, pēc tam mācības turpinājuši Preiļu Valsts ģimnāzijā. Abi studē

juši Latvijas Lauksaimniecības Universitātē (LLU) un šobrīd savā dzimtajā pusē, katrs vada savu zemnieku saimniecību.

Arti, kā tu no Jelgavas nokļuvi atpakaļ Vārkavas novadā?

Artis: Studēju Jelgavā (LLU) Lauku inženiera fakultātē — programmā  būvinženieris.  Studēju 3 gadus, tad vecāku saimniecība paplašinājās un mani sāka vairāk interesēt lauksaimniecība un tāpēc arī, nepabeidzis studijas, atgriezos mājās. Tad parādījās iespēja mācīties par lauksaimnieku Viduslatgales profesionālajā vidusskolā un tā es iestājos neklātienes grupā, mācījos           2 gadus un skolu pabeidzu. Sāku pamazām piedalīties projektos, 2015. gadā nodibināju savu saimniecību SIA „SilaRūķi”, kas nodarbojas ar graudkopību.  Audzējam auzas, rudzus, vasaras miežus, ziemas un vasaras kviešus un šogad bija iesēti arī zirņi un griķi. Esam bioloģiskā saimniecība.

Lasīt vairāk...

 


2016. gada oktobris

Kad darbs ir aicinājums. Saruna ar Vārkavas novada bāriņtiesas loceklēm.

Latvijas bāriņtiesai šis ir īpašs gads, jo pirms 20 gadiem tika pieņemts likums par bāriņtiesu dibināšanu un sāktas veidot pirmās bāriņtiesas. Šobrīd Vārkavas novadā bāriņtiesas sastāvu veido bāriņtiesas priekšsēdētāja Iveta Stivriška un četras bāriņtiesas locekles: Anita Lazdāne, Zinaīda Maskalāne, Inga Some un Mairita Stulpiņa.

Likuma izpratnē bāriņtiesa prioritāri nodrošina bērna vai aizgādnībā esošo personu tiesību aizsardzību, ievērojot normatīvos aktus un publiskos tiesību principus. Bāriņtiesas kompetence ir ļoti plaša, ikdienā tiek strādāts ar dažādām jomām: bērna tiesisko interešu aizstāvību, domstarpību izšķiršanu, bērna mantisko interešu aizstāvēšanu, bērna aprūpes un aizgādības tiesību atņemšanu un atjaunošanu, aizbildnības nodibināšanu, aizbildņa iecelšanu u.c.

 

Lasīt vairāk...
Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 03.02.2017 13:12:30

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Tuberkuloze (TB) ir ārstējama infekcijas slimība, ko izraisa tuberkulozes nūjiņa Mycobacterium tuberculosis. TB izplatās gaisa – pilienu ceļā no cilvēka uz cilvēku. TB ierosinātājs apkārtējā vidē izplatās pa gaisu – TB pacientam klepojot, šķaudot, spļaujot, runājot, dziedot, elpojot. Ar TB nevar inficēties sarokojoties vai sasveicinoties, no kukaiņu un dzīvnieku kodumiem, skūpstoties, kopīgi lietojot virtuves piederumus, apģērbu un citus sadzīves priekšmetus, pārlejot asinis. TB visbiežāk skar plaušas, bet var skart arī citas ķermeņa daļas, piemēram, nieres, kaulus, limfmezglus vai smadzenes.

Visbiežāk TB simptomi sāk izpausties pakāpeniski. Sākumā tie ir praktiski nemanāmi, bet ar laiku progresē un kļūst izteiktāki. Izteiktākie TB simptomi ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairāk kā trīs nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, svara zudums, svīšana naktīs, ēstgribas zudums, nespēks un nogurums. Retāk TB saslimšanas gadījumā novērojams: asiņu piejaukums krēpām, elpas trūkums, sāpes krūtīs. Noteikti jāvēršas pie ārsta, ja 3-4 nedēļas ir vismaz viens no šiem simptomiem.

TB simptomi var būt praktiski nemanāmi, tāpēc nepieciešams rūpēties par savu veselību un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārsta reizi gadā, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt plaušu rentgenoloģisko izmeklēšanu.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »