14.01.2019, 14:41Barikāžu atceres pasākums

17.01.2019, 12:19Noslēdzies Mazo grantu projektu konkurss „Iedzīvotāji veido savu vidi- 2018”

Nodibinājums „Viduslatgales pārnovadu fonds” kopā ar Aglonas, Līvānu, Preiļu un Vārkavas pašvaldībām  Mazo grantu projektu konkursu „Iedzīvotāji veido savu vidi ” organizē jau 5 gadus.  Fonda ļaudis kopā ar pašvaldību pārstāvjiem un projektu realizētājiem  katra jaunā gada  sākumā pulcējas kādā no 4 novadiem, uz vienu  jauku un labi padarītu  darbu, projekta noslēguma pasākumu, šoreiz Pelēču pagastā. Projektu konkursa būtība  ir veicināt radošu un inovatīvu  vietējo iedzīvotāju,  sabiedrisko organizāciju ideju realizāciju dzīvē.  Vēl lielāks gandarījums, ka visas jaukās idejas un labie darbi bija kā sveiciens  mūsu Latvijai tās 100. dzimšanas dienā!

 

Lasīt vairāk...
11.01.2019, 15:04Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komisijas sēde
Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komisijas sēde

Vārkavas novada domes Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu pastāvīgās komitejas sēde notiks š.g. 17.janvārī plkst. 15.00 Vecvārkavā, Skolas ielā 5, Kultūras centra zālē. Sēdes darba kārtība.

28.12.2018, 14:1519. janvārī pie Vārkavas novada domes būs mobilais digitālais mamogrāfs
19. janvārī pie Vārkavas novada domes būs mobilais digitālais mamogrāfs

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātās programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus. Mamogrāfija ir krūts audu rentgenoloģiska izmeklēšana ar zemas intensitātes rentgenstarojumu. Šī uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm, lai savlaicīgi atklātu krūts vēzi.

Mobilais digitālais mamogrāfs ir īpaši aprīkots autobuss, kura pieejamība izbraukumos pa Latviju atvieglo iedzīvotājiem iespēju saņemt augstvērtīgu mamogrāfijas izmeklējumu dzīvesvietas tuvumā.

 SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” plāno veikt mobilā mamogrāfa izbraukumu uz Vecvārkavu 2019. gada 19. janvārī pie Vārkavas novada domes, Skolas ielā 5,Vecvārkavā, Upmalas pag., Vārkavas nov., no plkst. 14.30 līdz plkst. 15.30.

Piedāvājam šādus mamogrāfijas izmeklējumus:

1. Valsts krūšu dziedzeru audzēja skrīninga ietvaros  sievietēm ar speciālām  Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstulēm -  izmeklējumu veic BEZMAKSAS.

2. Diagnostiskais izmeklējums ar ārsta nosūtījumu (jāmaksā pacienta iemaksa – EUR 2,85).

Veicam izmeklējumus bez iepriekšējā pieraksta!

Tālrunis uzziņām: 26458044.

 

11.01.2019, 11:06Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā būs iespēja uzsākt studijas ziemā
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā būs iespēja uzsākt studijas ziemā

No 2019. gada 14. līdz 31. janvārim Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks ziemas uzņemšana, un reflektanti varēs iesniegt dokumentus studijām RTA studiju programmās pamatstudiju, maģistra un doktora līmenī. Visās pilna laika studiju programmās ir pieejamas valsts finansētās budžeta vietas. Kopumā ziemas uzņemšanā RTA ir 34 budžeta vietas. Nepilna laika studijas RTA ir par maksu. Dokumentus var iesniegt elektroniski vai ierodoties klātienē, Atbrīvošanas alejā 115, Rēzeknē. Uzņemšanas komisija strādā darbdienās no plkst. 9.00 līdz 16.00. Uzņemšana notiek šādās studiju programmās:

 

Uz vidējās izglītības bāzes pamatstudiju programmās:

* 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma „Būvniecība”

* 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma „Tiesību zinātne”

* Otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programma „Uzņēmējdarbība”, studiju virziens: tūrisma uzņēmuma vadība.

 

 

Lasīt vairāk...
10.01.2019, 16:08Vārkavas novada dome aicina darbā sētnieku
Vārkavas novada dome aicina darbā sētnieku

Vārkavas novada dome (reģ. Nr.90000065434) aicina darbā sētnieku (prof. kods 9613 01 ) uz nepilnu slodzi darbam sociālās aprūpes centrā “Vārkava” uz nenoteiktu laiku.


Galvenie amata pienākumi:
-    Teritorijas ap sociālo aprūpes centru  tīrīšana un uzturēšana kārtībā;
-    lapu grābšana, sniega tīrīšana, ietvju nokaisīšana ar pretslīdes materiālu, puķu dobju ravēšana, laistīšana, augu kopšana;

-  Ievērot darba kārtību un ētikas normas.

Prasības pretendentiem:
-    pamatizglītība;
-    valsts valodas zināšanas – 1. līmeņa A pakāpe;
-    spēja veikt fizisku darbu.

Piedāvājam:
-    stabilu un pastāvīgu darbu uz nepilnu slodzi;
-    labus darba apstākļus un sociālās garantijas;

-       atalgojumu 215 EUR.

Dzīves aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli, izglītības dokumentu u.c. dokumentu kopijas lūdzam iesniegt personīgi vai pa pastu Vārkavas novada domes kancelejā, Skolas ielā 5, Vecvārkavā, Upmalas pag., Vārkavas novadā vai pa e-pastu dome@varkava.lv līdz 2019. gada 24. janvāra plkst.16:30. Tel. informācijai 29446486.

10.01.2019, 15:28Kultūras centra zālē notiks filcēšanas nodarbība

Vārkavas novada Kultūras centrs aicina visus interesentus uz vilnas velšanas (filcēšanas) nodarbību. Būs iespēja iepazīties ar velšanas dažādām tehnikām - slapjo, sauso, nuno filcēšanu. Pamatmateriāli tiks nodrošināti. Dalība bez maksas. Uz šo nodarbību grupa jau ir savākta.

10.01.2019, 15:26Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina uz apmācībām

09.01.2019, 14:15Kultūras centra zālē ir apskatāma jauna fotogrāfiju izstāde “Pastkastes stāsts”

Vārkavas novada domes Kultūras centra zālē šobrīd ir apskatāma fotogrāfiju un radošo darbu izstāde “Pastkastes stāsts”. Izstādi veido 25 fotogrāfijas, kurās attēlotas Vārkavas novadā esošās pastkastītes. Fotogrāfiju aprakstus veidojuši  Vārkavas vidusskolas audzēkņi. Izstādi var apskatīt visu janvāri katru darba dienu no 08.00 līdz 16.00 (adrese: Skolas iela 5, Vecvārkava, Vārkavas nov.).

“Šī izstāde ir ne tikai interesanta, bet arī pārdomu rosinoša, tā liek apstāties un  ieraudzīt to, kam ikdienas steigā paskrienam garām.  Izstādes fotogrāfiju modeļu lomā ir iejutušās novada pastkastes, taču patiesībā fokuss  aizsniedzas daudz tālāk — pie novadā dzīvojošajiem cilvēkiem, viņu stāstiem un komunikācijas procesu vispārīgi.  Gribējās zināt, ko par  pastkastēm teiktu novada jaunā paaudze, tādēļ radās doma, ka fotogrāfijas aprakstus varētu rakstīt skolēni. Sadarbības rezultātā, esam izveidojuši interesantu un pārdomas raisošu stāstu.” pastāstīja fotogrāfiju autore Dagnija Dudarjonoka.

 

Lasīt vairāk...
08.01.2019, 14:12Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vanagi” nosvinējis savu 15 gadu pastāvēšanas jubileju

5. janvārī vidējās paaudzes deju kopa “Vanagi” aicināja savus draugus un atbalstītājus uz 15 gadu pastāvēšanas pasākumu, kas notika Vārkavas novada Vanagos, informācija un atbalsta centrā “Vanagi”. Skaistajā pasākumā ar priekšnesumiem uzstājās Vārkavas novada vokālais ansamblis “Dziedi līdzi” un folkloras kopa “Vecvārkava” kā arī pasākuma viesi — Vecumnieku vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vēveri”  un “Ondrupīši” no Dagdas.

 

Lasīt vairāk...
08.01.2019, 13:40Vārkavas novada dome aicina iesniegt pieteikumus
Vārkavas novada dome aicina iesniegt pieteikumus

Vārkavas novada dome, aicina iesniegt pieteikumus Vārkavas novada domes dzīvokļu jautājumu komisijas locekļa kandidatūrai.

Motivētu pieteikumu jāiesniedz līdz 2019. gada 18. janvārim uz e-pasta adresi: dome@varkava.lv vai pa pastu Skolas iela 5, Vecvārkava, Upmalas pag., Vārkavas novads, LV-5335.

Ar piemērotākajiem kandidātiem sazināsimies 2 nedēļu laikā pēc pieteikšanās termiņa beigām.

 

03.01.2019, 14:15Jaunsardzes un informācijas centrs izsludina atklātu konkursu uz 2.novada nodaļas jaunsargu instruktoru amatiem

Jaunsardzes un informācijas centrs izsludina atklātu konkursu uz 2.novada nodaļas jaunsargu instruktoru amatiem Vārkavas un Līvānu novados (1 slodze) uz nenoteiktu laiku,  Rēzeknes novadā un Rēzeknē (1 slodze) uz nenoteiktu laiku, Ilūkstes novadā (1 slodze) uz noteiktu laiku.

Galvenie amata pienākumi:

-  organizēt jaunsargu kandidātu uzņemšanu Jaunsardzē un nodrošināt mācību grupu komplektēšanu atbilstoši jaunsargu programmas specifikai;

-  plānot, organizēt un vadīt jaunsargu praktiskās un teorētiskās nodarbības atbilstoši normatīvo aktu prasībām;

-  sagatavot nepieciešamo dokumentāciju par pasākumu organizēšanu (tāmes, dienas kārtību, nodarbību plānus u.c.) atbilstoši metodiskajiem norādījumiem;

-  veikt jaunsargu vienības mācību darba analīzi, iesniegt priekšlikumus par mācību darba pilnveidošanu;

-  ievadīt informāciju par vienības jaunsargiem un mācību grupu aktivitātēm datu bāzē e-klase.

Lasīt vairāk...
30.12.2018, 11:34 INFORMĀCIJA IEDZĪVOTĀJIEM par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem
	INFORMĀCIJA IEDZĪVOTĀJIEM par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā  un veicamajiem aizsardzības pasākumiem

Īstenojot Latvijas Republikas Ministru kabineta 05.12.2006. noteikumu Nr.982 „Enerģētikas infrastruktūras objektu aizsargjoslu noteikšanas metodika” prasības, akciju sabiedrība "Conexus Baltic Grid" (izveidota akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” reorganizācijas rezultātā un ir pārņēmusi no akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” dabasgāzes pārvades sistēmas un uzglabāšanas sistēmas operatora tiesības un pienākumus) (turpmāk – AS „Conexus Baltic Grid”) sniedz informāciju par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem.

VISPĀRĒJA INFORMĀCIJA

AS „Conexus Baltic Grid” nodrošina dabasgāzes transportēšanu pa pārvades gāzesvadiem ar darba spiedienu vairāk par 1,6 megapaskāliem (MPa), kā arī pārvades gāzesvadu un to objektu tehnisko ekspluatāciju un attīstību.

 

Lasīt vairāk...
28.12.2018, 15:15Informācija par pārvades gāzesvadu un to objektu aizsargjoslām, saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargjoslās
Informācija par pārvades gāzesvadu un to objektu aizsargjoslām, saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargjoslās

Saskaņā ar Aizsargjoslu likumu pārvades gāzesvadiem ir noteiktas ekspluatācijas un drošības aizsargjoslas. Ekspluatācijas aizsargjoslu galvenais uzdevums ir nodrošināt pārvades gāzesvada efektīvu un drošu ekspluatāciju un attīstības iespējas. Savukārt drošības aizsargjoslu galvenais uzdevums ir nodrošināt vides un cilvēku drošību šo objektu ekspluatācijas laikā un iespējamo avāriju gadījumā, kā arī pašu objektu un to tuvumā esošo objektu drošību.

1. Ekspluatācijas aizsargjoslas.

Saskaņā ar Aizsargjoslu likuma 22.pantu ekspluatācijas aizsargjoslas ap gāzesvadiem, gāzapgādes iekārtām un būvēm, gāzes noliktavām un krātuvēm tiek noteiktas, lai nodrošinātu gāzesvadu, gāzapgādes iekārtu un būvju, gāzes noliktavu un krātuvju ekspluatāciju. Pārvades gāzesvadiem un to objektiem ir noteiktas šādas ekspluatācijas aizsargjoslas:

 

Lasīt vairāk...
28.12.2018, 14:562019. gada 1. janvāra tiek mainīta minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālajos vietējās nozīmes autobusos
2019. gada 1. janvāra tiek mainīta minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālajos vietējās nozīmes autobusos

Latgales plānošanas reģions informē, ka saskaņā ar šī gada 1. jūnijā Sabiedriskā transporta padomes pieņemto lēmumu no 2019. gada 1. janvāra tiek mainīta minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālajos vietējās nozīmes autobusos Pierīgas un Rīgas teritorijā, kā arī republikas nozīmes pilsētās un reģionālās attīstības centros. Pierīgas un Rīgas pasažieriem minimālā braukšanas maksa ir noteikta viens eiro. Savukārt republikas nozīmes pilsētās tā būs 70 centi un reģionālās attīstības centros – 60 centi. Braukšanas maksa pārējos vietējās nozīmes maršrutu posmos un reģionālajos starppilsētu maršrutos nemainīsies un paliks līdzšinējā.

 

Lasīt vairāk...
28.12.2018, 14:14Atjaunota Vanagu Romas katoļu baznīcas fasāde

Vanagu Svētās Annas Romas katoļu draudze 2018. gada vasarā Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atklātā projektu iesniegumu konkursā saņēma atbalstu projekta Nr. 18-03-AL21-A019.2204-000008 “Vanagu Svētas Annas Romas katoļu draudzes baznīcas fasādes atjaunošana” īstenošanai.

Projekts tika iesniegts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” rīcībā “Apkārtējās vides infrastruktūras un kultūras objektu saglabāšana un uzlabošana”.

 

 

 

Lasīt vairāk...
20.12.2018, 11:55Vārkavas novada iedzīvotājam Jāzepam Strodam 104

Vecākais Vārkavas novada iedzīvotājs Jāzeps Strods 18. decembrī nosvinēja savu 104. dzimšanas dienu. Svētkos viņu sveica Vārkavas novada domes, biedrības “Dzintars 2007” pārstāvji, radi, draugi un tuvākie kaimiņi.

Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Anita Brakovska sirsnīgos apsveikuma vārdus svētku gaviļniekam, noslēdza ar frāzi: “Līdz nākamajai jubilejai!” Patiešām, svētki Jāzepa un Veronikas ģimenē tiek svinēti regulāri. Arī Veronikai šajā gadā ir skaista dzīves jubileja — 90 gadi. Abi viens otru atbalstot, kopā nodzīvojuši jau 39 gadus.

 

Lasīt vairāk...
12.12.2018, 14:30Vārkavas novada pašvaldība atsavina piederošo kustamo mantu par brīvu cenu
Vārkavas novada pašvaldība atsavina piederošo kustamo mantu par brīvu cenu

Vārkavas novada pašvaldība atsavina piederošo kustamo mantu par brīvu cenu:

 

Plastmasas pakešu logs – 2,11 x 2,03, cena EUR 105,79;

Plastmasas pakešu logs – 1,18 x 2,05, cena EUR 65,79;

Plastmasas pakešu logs – 2,27 x 2,06, cena EUR 115,79;

Plastmasas pakešu logs – 3,01 x 2,01, cena EUR 135,79;

Plastmasas pakešu logs – 1,27 x 1,80, cena EUR 65,79;

Plastmasas pakešu logs –2,10 x 1,47, cena EUR 75,79;

Plastmasas pakešu logs – 2,05 x 1,42, cena EUR 75,79;

Brūnas metāla durvis –2,00 x 1,24, cena EUR 65,79 ;

Pelēkas metāla durvis –2,10 x 1,00, cena  EUR 55,79;

Oša koka durvju komplekts, kas sastāv no 2 durvju vērtnēm- 2,40x 0,72 un 2,40x 0,72, cena EUR 145,79;

Priedes koka durvju komplekts, kas sastāv no 2 durvju vērtnēm- 2,34 x 0,86 un 2,34 x 0,32, cena EUR 75,79;

Priedes koka durvju komplekts, kas sastāv no 2 durvju vērtnēm-2,34 x 0,85 un 2,34x 0,34,  cena EUR 75,79).

 

Kustamā manta atrodas Vārkavā, lai to apskatītu, zvaniet pa tālr.: 26819701. Papildu informācija: 29446486.

 

07.12.2018, 11:48Poligona tarifa izmaiņas paaugstinās atkritumu apsaimniekošanas tarifu Vārkavas novadā no 2019. gada 1. janvāra
Poligona tarifa izmaiņas paaugstinās atkritumu apsaimniekošanas tarifu Vārkavas novadā no 2019. gada 1. janvāra

Jau informējām, ka mainoties dabas resursu nodokļa (DRN) likmei, no 2019. gada 1. janvāra visā Latvijā mainīsies maksa par sadzīves atkritumu izvešanu. Atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likumam maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veido trīs komponentes: sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu noglabāšanu atkritumu poligonā, DRN par atkritumu noglabāšanu, un maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, uzglabāšanu un citas atkritumu apsaimniekotāja izmaksas. DRN veido būtisku daļu no sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas, tāpēc proporcionāli pieaugs arī visa "Clean R" pakalpojuma izmaksas.

 

2016. gada 15. decembrī Saeima pieņēma grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz, ka DRN pieaugs katru gadu līdz 2020. gadam ieskaitot. Jau 2018. gadā DRN par vienas tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanu paaugstinājās līdz 35,00 €/t. 2019. gadā šī nodokļu likme būs 43,00 €/t.

 

Lasīt vairāk...
30.11.2018, 09:13Labdarības akcija "Atstarosim prieku!"
Labdarības akcija

Vārkavas novada Sociālais dienests informē, ka no 5. decembra līdz Ziemassvētkiem Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa darbinieki Vārkavas novadā darbosies kā labie rūķi, kuri ir gādājuši Ziemassvētku dāvaniņas un ieradīsies ciemos pie trūcīgajām, daudzbērnu, maznodrošinātajām ģimenēm. Akcija norisināsies no 2018. gada 5. decembra līdz Ziemassvētkiem.

 

29.11.2018, 14:44Vārkavā notika radošās darbnīcas puzuru un sapņu ķērāju izgatavošanā
Vārkavā notika radošās darbnīcas puzuru un sapņu ķērāju izgatavošanā

Biedrība “Ģimenes palīdzības centrs “Ligzda” sadarbībā ar Vārkavas novada Sociālais dienestu 28. novembrī rīkoja tematisku nodarbību “Mana identitāte”, kuras laikā pasākuma apmeklētāji mācījās izgatavot puzurus un sapņu ķērājus. Attīstīt savas radošās prasmes un izgatavot skaistos telpu rotājumus, Vārkavas Tautas namā bija ieradies prāvs pulks interesentu.

 

 

 

Lasīt vairāk...
28.11.2018, 16:24Biedrība “Vārkavas novada pensionāri” rīko labestības maratonu
Biedrība “Vārkavas novada pensionāri” rīko labestības maratonu

Nāk 2018. gada Advente. Gada dvēseliskākais laiks. Iemācīsimies viens otram dāvināt ziedus, labus vārdus, mīlestību un pateikt, cik svarīgi Jums ir cilvēki, kas atrodas Jums apkārt. Atcerēsimies cilvēkus, kuri dzīvo līdzās un ir vientuļi. Pat tad, ja ģimenē dzīvo meita vai dēls, arī tad vecāks cilvēks var būt vientuļš un justies nevajadzīgs. Un nesakiet, ka es runāju šķērsām. Darīsim visu, lai varam tikties svētkos, ieiesim pie kaimiņiem, it kā netīšām vai vienkārši tāpat. Dalīsimies priekā un labestībā. Padomājiet, cik ir cilvēku, kas gaida mājās kādu ienākam. Pat tad, ja viņš saka, ka viņam to nevajag, sirdī jūt citādi. Veselība ne vienmēr uzlabojas ar zālēm, ļoti daudz palīdz sirdsmiers, smiekli, labs vārds un mīlestība.

 

Mūsu biedrība organizē labestības un līdzcietības maratonu Valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” filiāles “Kalupe” un  Daugavpils novada pašvaldības sociālo pakalpojumu centra “Pīlādzis” cilvēkiem 17. un 19. decembrī. Dāvinājumā būs saziedotās dāvanas un svētku koncerts, ko sniegs senioru deju kopa “Dzīves virpulī” un muzikālais ansamblis “Savādais pagrieziens”. Atrodiet iespēju atbalstīt un ziedot līdzcilvēkiem! Jums palīdzēs nodaļu vadītāji.

 

Esiet ar mums arī  29.12. Rimicānos svētku pasākumā. Gaidām!

 

Biedrības “Vārkavas novada pensionāri”

valdes priekšsēdētāja Helēna Piziča

 

22.11.2018, 15:40Aizvadīts pasākums "Latvija — mana un tavējā"
Aizvadīts pasākums

“Mūžīgi mūžos palikt mums te – šai saulē, šai zemē, šai pasaulē. Mūžīgi mūžos palikt mums te – Vārkavā, Latgalē, Latvijā.” — tieši ar šādiem patriotiskiem vārdiem ir izskanējis Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītais koncerts Rožkalnu Kultūras namā.

Šogad aizkustinošo un sirsnīgo Valsts svētku koncertu sniedza novada cilvēki — pašdarbības kolektīvi, jaunatne, bērni un ģimenes. Klātesošos valsts svētkos sveica Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Anita Brakovska.

 

Lasīt vairāk...
12.11.2018, 14:22Latvija ir tik stipra, cik stipras ir tās ģimenes

10. novembrī Vārkavas Tautas namā notika tradicionālais Ģimeņu svētku pasākums.
Šogad savas kāzu jubilejas svinēt Ģimeņu svētkos bija izvēlējušies vienpadsmit pāri.  10 gadu kāzu jubileju svinēja Ivars un Vineta Čaunāni, Aldis un Dinija Upenieki, kopdzīves 20 gadus svinēja Edgars un Klaudija Ploņi, 30 gadus – Voldemārs un Regīna Utināni, un  Gunārs un Zinaīda Stuburi.  Savukārt, 35 gadu jubileja šajā gādā ir Jānim un Anitai Brakovskiem, un Jurim un Leontīnei Mivreniekiem.  Jāzeps un Larija Lazdāni kopā nodzīvojuši jau 40 gadus. Zelta kāzas šogad  svinēja Edgars un Broņislava Ziemeļi. Bet 55 gadu kāzu jubileju atzīmēja Pēteris un Anastasija Stuburi, un Leonīds un Anastasija Vaivodi.
 

Lasīt vairāk...
12.11.2018, 14:14Vārkavas pagasta bibliotēkai 55

2. novembrī Vārkavas pagasta bibliotēkai tika svinēti 55 pastāvēšanas gadi. Pasākuma laikā bibliotēkas vadītāja Skaidrīte Trafimova klātesošos iepazīstināja ar īsu bibliotēkas vēstures apskatu, raksturoja bibliotēkas pakalpojumus un pasākumu piedāvājumu.
 

    

Lasīt vairāk...
12.11.2018, 14:03Novada jaunieši tikās spēļu vakarā

2018. gada 3. novembrī, Vārkavas novada Kultūras centra zālē, pulcējās 15 novada jaunieši, lai neformālā gaisotnē piedalītos spēļu vakarā. Vakaru jaunieši sāka ar Karjeras galda spēli. Tās laikā varēja izzināt sevi, uzzināt par to, cik viegli vai grūti ir sasniegt savu izvirzīto mērķi, kā arī pārbaudīt savas zināšanas vai uzzināt kaut ko jaunu par profesijām. Jaunieši azartiski spēlēja galda spēli “Cirks”, Domino, kā arī dambreti un novusu, otrajā plānā atstājot video spēles. Visa vakara gaitā, jauniešiem bija iespēja našķoties ar saldumiem un komunicēt vienam ar otru. Paldies, katram, kas bija ieradies!

Jauntnes lietu speciāliste Iveta Poplavska

12.11.2018, 13:55Vārkavas novada Sociālais dienests saņēmis humāno palīdzību no Francijas

2018. gada 24. oktobrī Vārkavas novada jaunajā Sociālās aprūpes centrā tika piegādāta  krava ar humāno palīdzību no Francijas. Palīdzību sniedza asociācija A.I.M.A. Šobrīd ir atvestas gultas, matrači, naktsskapīši, krēsli, segas, spilveni, galdi, aprīkojums telpu uzkopšanai. Sazinoties ar asociāciju A.I.M.A., Vārkavas novada Sociālais dienests bija sastādījis vajadzīgo lietu sarakstu, ko vēlējās saņemt.  Pēc kravas saņemšanas priekšmeti tika ņemti inventāra uzskaitē un tiks izmantoti sociālā aprūpes centra aprīkošanai.

 

     

Vārkavas novada Sociālais dienests

12.11.2018, 13:34Vārkavas vidusskolas skolēni dodas uz fizikas un ķīmijas laboratorijas darbiem Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un uzsāk robotikas nodarbības skolā
Vārkavas vidusskolas skolēni dodas uz fizikas un ķīmijas  laboratorijas darbiem Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un uzsāk robotikas nodarbības skolā

2018./2019. mācību gadā Vārkavas  vidusskola turpina Valsts izglītības satura centra projekta (Nr.8.3.2.2/16/I/001) ”Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” realizāciju. Tā ietvaros sešpadsmit  skolēni šajā mācību gadā no oktobra līdz maijam apmeklēs Rēzeknes  Tehnoloģiju akadēmiju, kur piedalīsies fizikas un ķīmijas laboratorijas darbos. Oktobrī skolēniem notika pirmās nodarbības, skolēni iepazinās    arī   ar inženierzinātņu fakultātes  mehatronikas, elektronikas, ķīmijas, fizikas labarotorijām, kā arī piedalījās labaratorijas darbos.
 

Lasīt vairāk...
22.10.2018, 12:18No 1. novembra otrdienās un ceturtdienās tiks pagarināti autobusu maršruta "Preiļi-Vārkava-Upmala-Duntišķi" reisi līdz Kalupei

Valsts SIA „Autotransporta direkcija”  informē — uz eksperimenta laiku no 2018. gada 1. novembra līdz 2019. gada 31. janvārim otrdienās un ceturtdienās tiks pagarināti autobusa maršruta Nr. 6982 Preiļi-Vārkava-Upmala-Duntišķi reisi līdz pieturvietai “Kalupe”.

Maršrutā Nr. 6982 Preiļi-Vārkava-Upmala-Duntišķi (uz eksperimenta laiku līdz 2019. gada 31. janvārim):

·   atklāts reiss Nr. 17 plkst. 15.35 no Preiļu AO ar izpildi otrdienās, ceturtdienās;

·   atklāts reiss Nr. 19 plkst. 06.50 no Preiļu AO ar izpildi otrdienās, ceturtdienās;

·   atklāts reiss Nr. 16 plkst. 07.45 no pieturvietas “Kalupe” ar izpildi otrdienās, ceturtdienās;

·   atklāts reiss Nr. 18 plkst. 16.30 no pieturvietas “Kalupe” ar izpildi otrdienās, ceturtdienās.

Līdz ar to, no 1. novembra Vārkavas novada iedzīvotāji otrdienās un ceturtdienās varēs aizbraukt no rīta ar autobusu uz Kalupi, lai kārtotu sociālās vajadzības vai dotos tālāk  no Kalupes uz Daugavpili, kā arī pēcpusdienā no Kalupes ar autobusu doties atpakaļ uz Vārkavas novadu vai tālāk uz Preiļiem. Saistībā ar reisu maršrutu pagarināšanu, daudzās pieturvietās mainīsies autobusu kursēšanas laiki. Visas izmaiņas ir atrodamas uzziņu vietnē 1188.lv sadaļā “Satiksme”. Autobusu maršrutu izmaiņas stājas spēkā ar 01.11.2018.

Minētā maršruta grozījumi ir ieviesti pašvaldībai sadarbojoties ar Valsts SIA “Autotransporta direkcija” un Latgales plānošanas reģionu. Ierosinājumus par maršruta pagarināšanu novada dome iesniegusi Autotransporta direkcijā, pamatojoties uz  Vārkavas novada iedzīvotāju lūgumu.

 

Ziņu sagatavojusi

Vārkavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste  

Dagnija Dudarjonoka

 

 

02.10.2018, 13:12Viduslatgales pārnovadu fonds realizējis divus seminārus

Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” projekta “Stipras un stabilas ģimenes ir nacionālas valsts un tautas pamats” ietvaros rīkoja divus seminārus.

13. septembrī Preiļu NVO centrā notika seminārs "Manas dzimtas saknes - mans spēks - mīts vai realitāte?" Semināru vadīja biedrības "Spēkavieta" dibinātāja Linda Lielvārde.
20. septembrī Vārkavas novada  Kultūras centra zālē notika apkaimes darbnīca — seminārs “Katram savs  dzimtas koks par godu Latvijas 100 – gadei”. Apkaimes darbnīcu vadīja profesors Henrihs Soms.

 

Lasīt vairāk...
» 1 2