Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 17.07.2018 22:34
Aleksis, Aleksejs
Dienas teikums

Laiks ir dzīves nauda. Tikai tu vari noteikt, kā to iztērēt. /K. Sendbergs/

17.07.2018, 11:32Vārkavas novada dome aicina!
Vārkavas novada dome aicina!

Vārkavas novada dome atgādina iedzīvotājiem laicīgi sakopt savu piederīgo kapu kopiņas Vārkavas kapos un aicina uz kapu sakopšanas talkām, katru dienu, sākot no 17.jūlija. Informējam, ka 28.jūlijā, sestdien, plkst.11.00 dievkalpojums baznīcā, pēc tam kapusvētku procesija Vārkavas kapos.

16.07.2018, 13:39Top informatīvā izdevuma "Ozolupe" jūlija numurs

Lūgums informāciju publicēšanai informatīvajā izdevumā  iesniegt  līdz  š. g.  24.jūlijam, sūtot to uz  e-pasta adresi: info@varkava.lv (līdz 20 MB) vai dagnija.dudarjonoka@varkava.lv (līdz 20 MB). Papildu informācija zvanot pa tālr.: 20385972. Izdevums nonāks pastkastītēs augusta sākumā.

02.07.2018, 13:4620.jūlijā Rožkalnu kultūras namā tikšanās ar Inesi Ziņģīti

13.07.2018, 09:4121.jūlijā Jaunības svētki

25.06.2018, 10:2919. jūlijā, Vecvārkavas estrādē, Zumbas nodarbība

19.jūlijā, Zumbas nodarbība sāksies 18:00

17.07.2018, 15:48Aerobikas nodarbības Rimicānos

29.06.2018, 14:0028. un 29. jūlijā Vārkavas novadā norisināsies starptautiskais senioru deju festivāls

12.07.2018, 11:07iedzīvotājiem pieejams ērts rīks medicīnas pakalpojumu rindu garumu noskaidrošanai

11. jūlijā, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tika rīkota preses konference, lai informētu mediju pārstāvjus par vietnē www.rindapiearsta.lv izveidoto medicīnas pakalpojumu meklētāju. Ar šāda meklētāja palīdzību var noskaidrot informāciju gan par visām ārstniecības iestādēm, kurās sniedz valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus, gan par īsākajām gaidīšanas rindām attiecīgā pakalpojuma saņemšanai.

Lasīt vairāk...
12.07.2018, 10:59Forums "Mana Latvija, mani lauki, mana kopiena: mūsu rīcība"
Forums

Šovasar laiks laukiem – Latgalē notiks divu dienu forums „Mana Latvija, mani lauki, mana kopiena: mūsu rīcība”

Latvijas kopienu vasaras forums „Mana Latvija, mani lauki, mana kopiena: mūsu rīcība” notiks 3. un 4. augustā Smelterē, Saunas pagastā, Preiļu novadā, lai veicinātu pieredzes apmaiņu un sadarbību starp kopienām un dažādu sektoru pārstāvjiem, netradicionālā veidā parādot kopienas idejas būtību cilvēks palīdz cilvēkam.

Lasīt vairāk...
11.07.2018, 10:34Aleksandra Logvina darbu izstāde "Solis uz priekšu"
Aleksandra Logvina darbu izstāde

Aicinām apmeklēt Latgales mākslas un amatniecības centra stikla pūšanas darbnīcā tapušo Aleksandra Logvina darbu izstādi “Solis uz priekšu”, kuru iespējams apskatīt no 12.jūlija līdz 30.augustam.

 

Lasīt vairāk...
26.06.2018, 15:01 Jūlijā Mistrus Media filmēs raidījuma "Tas notika šeit" sižetu par Vārkavas novadu
 Jūlijā Mistrus Media filmēs raidījuma

Latvijas Televīzijas žurnālists Dāvids Ernštreits un filmu studija Mistrus Media veido jaunu televīzijas raidījumu ciklu par vietu vēsturi - “Tas notika šeit”.

Viens raidījums tiks veltīts Vārkavas novadam un tā apkārtnes stāstiem, tādēļ tiek aicināti visi, kuriem ir zināmi aizraujoši stāsti un leģendas rakstīt Mistrus Media uz e-pastu tasnotikaseit@mistrusmedia.lv (vai zvanīt pa tālr.: 29161433) vai arī  19. vai 20. jūlijā atnākt uz Vārkavas novada pašvaldību (Kultūras centra zāli, Skolas ielā 5, Vecvārkavā).  un klātienē tikties ar raidījuma veidotājiem – vēsturniekiem, kuri raidījuma gaitā izsekos trīs vēsturiski nozīmīgiem notikumiem.

Varbūt jūsu mājās spokojas, vai arī Jūs zināt stātu par kādu dubultaģentu vai purvā iekritušu lidmašīnu?

Atklāsim Vārkavas novada  vēsturi kopā!

Raidījums 2018. gada rudenī būs skatāms Latvijas Televīzijas 1. programmā.

 

 

12.07.2018, 11:19Zaļumballe Vecvārkavas estrādē

02.07.2018, 13:39Vārkavas vidusskolā aktīvi gatavojas jaunajam mācību gadam

Vasaras brīvdienās, kad skolēni atpūšas, Vārkavas vidusskolā norit telpu remontdarbi. Tiek krāsoti gaiteņu griesti un sienas, dažās klasēs tiek mainīts grīdas segums.

Kā pastāstīja Vārkavas vidusskolas direktore Inta Kivleniece, šovasar vidusskolā ir plānots paveikt vairākus svarīgus darbus. Šobrīd sākumskolas klašu gaitenī skolas darbinieki krāso griestus, pēc tam tiks pārkrāsotas arī gaiteņa sienas. Zēnu mājturības kabinets arī piedzīvos izmaiņas. Pagrabstāva koridora daļā, tiks ierīkota jauna metālapstrādes telpa. 

Šobrīd remontdarbi noris arī trešajā stāvā. Pirmskolas grupiņas telpās, mūzikas un latviešu/angļu valodas kabinetā tiek mainīts grīdas segums. Šobrīd ir noņemts vecais segums, tiek līdzināta grīda un pavisam drīz tiks uzklāts jauns linolejs.

Arī skolas foajē piedzīvos izmaiņas. Skolas izlaidumu fotogrāfijas aizceļos uz atpūtas stūrīti, bet fotogrāfiju vietā tiks izvietoti stundu saraksti un citas skolēniem aktuālas ziņas. Foajē paplašinājumā, tiks labiekārtots atpūtas stūrītis. Lai uzlabotu vides pieejamību vidusskolā, tiek būvēta uzbrauktuve personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Vasaras periodā ir plānoti arī citi remontdarbi, lai padarītu skolu vēl mājīgāku un patīkamāku.

 

Informāciju sagatavojusi Vārkavas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Dudarjonoka

 

25.06.2018, 15:31Vārkavas vidusskola uzņem jaunus audzēkņus

Lasīt vairāk...
29.06.2018, 09:12Kā rīkoties, ja sausuma dēļ cietušas kultūraugu platības

Pēc dabas katastrofas izsludināšanas lauksaimniecībā Lauku atbalsta dienests ir papildinājis informāciju, kā lauksaimniekam jārīkojas, lai saglabātu ES un valsts atbalstu par sausuma dēļ cietušajām kultūraugu platībām.

Ja lauksaimnieks izar iepriekš iesēto kultūraugu un iesēj citu, tad, lai saņemtu specifiskos maksājumus (brīvprātīgo saistīto atbalstu, maksājumu par vidi saudzējošām dārzkopības metodēm vai bioloģisko lauksaimniecību), ir jāraksta iesniegums Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā ar skaidrojumu par kultūraugu nomaiņu. LAD lūdz lauksaimniekus veikt foto fiksāciju ar 2-3 fotogrāfijām no dažādām lauka vietām (ar koordinātām vai identificējamiem objektiem - kokiem, stabiem, ēkām). Kultūras kodu Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā nevajag mainīt. Iesniegums lūdzam iesniegt sadaļā “Pievienot dokumentus”.

Ja lauksaimnieks atstāj sākotnēji iesēto kultūraugu, tad par deklarētājiem iesētajiem un šobrīd slikti izaugušajiem kultūraugiem kods sistēmā nav jāmaina. Šādā gadījumā tiks saglabāts arī specifiskais ar konkrēto kultūraugu saistītais maksājums.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Ilgaža
Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Tālrunis: 67027830, 67027384

E-pasts: kristine.ilgaza@lad.gov.lv

 

 

29.06.2018, 09:02Biedrība "Rāmzeme" ielūdz uz semināru par permakultūru

No 20. līdz 22. jūlijam Līvānu novada Rudzātu pagasta Caunu mājās notiks seminārs  "Permakultūra - dabai draudzīga saimniekošanas metode".

Semināra laikā būs iespēja iepazīt vairākus semināra vadītājus, kas ikdienā nodarbojas ar permakultūru. 

29.06.2018, 08:58Konkurss par skaistāko daiļdārzu vai sētu

Daiļdārzu īpašniekus, ainavu arhitektus un ainavu arhitektūras projektēšanas birojus, apstādījumu ierīkošanas firmas, kuru apstādījumu projekti realizēti gan privātajos dārzos, gan iestāžu un citu objektu apstādījumos.

„PAR SKAISTĀKO LATVIJAS DAIĻDĀRZU UN LAUKU SĒTU”

Konkursu rīko Latvijas Dārzkopības un biškopības biedrība

Konkursu atbalsta:  VAS „Latvijas Valsts meži”, žurnāls „Dārzs un Drava”

Konkursā var piedalīties visi Latvijas iedzīvotāji, ainavu arhitekti, kuri izveidojuši skaistu daiļdārzu, vasarnīcas dārzu vai iekopuši skaistu lauku sētu.

Daiļdārzus un lauku sētas konkursam var pieteikt personīgi dārza īpašnieks vai pagasta, ciemata, pilsētas, novada pašvaldība, dārza veidotājs vai kāda cita persona ar dārza saimnieka piekrišanu.

Pieteikumus sūtīt:

  • Latvijas Dārzkopības un biškopības biedrībai, Zalves iela 23-1, Rīga LV-1046;
  • E-pastu: rdbb@gmail.com
  • Pa tālruni: 29489048,
  • Pieteikumā jānorāda – saimnieka vārds, uzvārds, daiļdārza vai lauku sētas atrašanās vietas adrese, pieteicēja adrese un tālrunis. Vēlams pievienot vizuālo materiālu.

Konkursa nolikums.

Pieteikumus lūdzam nosūtīt līdz 2018.gada 20.jūlijam

Dārzu vērtēšana notiks līdz 2018.gada 1.septembrim

 

 

 

26.06.2018, 08:15Apsveikums

Mīļi sveicieni 80 gadu jubilejā Janīnai Vaivodei, mūsu pirmajai  senioru deju kolektīvu  vadītājai!

 

Ir jāprot sajust leduspuķu smarža,
Ir jāprot noplūkt tās un dāvāt cilvēkiem.
Ir jāprot sajust - kāda vēja garša -
Un tikai tad mūs sauks par laimīgiem...

Paldies par iemācītajiem deju soļiem, dejām un koncertiem, kuros mēs varējām uzstāties un parādīt, ko esam iemācījušās.

 

Novēlam labu veselību, dzīvesprieku  un nevajag skaitīt gadus,
Kuri aulēkšiem skrien -
Gadus tāpat kā naudu,
Noturēt nespēj neviens.
Skaitīsim laimīgos mirkļus,
Kuru mūžā bijis tik daudz -
Ar tiem mēs bagāti esam
Un novecot nebūs ļauts!

 

Vārkavas novada senioru deju kolektīvi  “Dzīves virpulī” un “Odziņas”.

 

26.06.2018, 08:55Par valsts karoga pacelšanu

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (turpmāk – Centrs) informē, ka pēc pāris dienām – 2018.gada 30.jūnijā Rīgā pulcēsies Dziesmu un deju svētku tradīcijas kopēji no visas Latvijas un ārvalstīm, lai laikā līdz 2018.gada 8.jūlijam (sadziedāšanās pasākums noslēgsies 9.jūlijā) kopā svinētu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus (turpmāk – Svētki). Lielā mērā arī pašvaldību atbalsts sabiedrības aktīvai līdzdalībai tautas tradīciju saglabāšanā ir iespēja svētkus sarīkot vērienīgus, Svētku nedēļā akcentējot visu tautas mākslas žanru spožumu Latvijas kultūrvidē.

 

2018.gada 1.jūlijā, saskaņā ar svētku programmu (lūdzu skatīt https://dziesmusvetki.lv/notikumu-kalendars/svetku-nedela/), Rīgā notiks nozīmīgi Svētku atklāšanas pasākumi, t.sk. arī vērienīgs Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens. Jau tradicionāli tajā piedalīsies gan Svētku dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem un ārvalstīm, gan pašvaldību pārstāvji, gan arī aicinātie viesi.

Lai simboliski atzīmētu šo Svētku atvēršanas dienu kā Svētku tradīcijai nozīmīgu un sabiedrību vienojošu dienu, Svētku Rīcības komiteja 2018.gada 25.jūnija sēdē ierosināja vērsties pie visām Latvijas pašvaldībām, aicinot 2018.gada 1.jūlijā pie pilsētas domes ēkas, tās struktūrvienību, tai pakļauto izpildinstitūciju, iestāžu, uzņēmumu, uzņēmējsabiedrību ēkām, kā arī pie pašvaldībai piederošām dzīvojamām ēkām, pacelt Latvijas valsts karogu, rekomendējot to darīt arī pašvaldības teritorijā esošajām juridiskajām un fiziskajām personām.

Lai visiem izdevušies Svētki!

 Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte

25.06.2018, 13:17Piesakies “Biznesa skolai”
Piesakies “Biznesa skolai”

Ir vēlme izveidot savu biznesu, bet neziniet ar ko sākt? Piesakies Daugavpils biznesa inkubatora pirmsinkubācijas programmai un izmanto iespēju saņemt zināšanas "Biznesa skolā", kuru vadīs pieredzējuši uzņēmēji un TechHub Riga pārstāvji Ernests Štāls, Viesturs Sosārs un Anne Andersone.

"Biznesa skolas" cikls sastāv no trīs dienu kursa, kurā tiks iedotas gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas jūsu idejas un uzņēmuma tālākai attīstībai.

Pieteikumu pirmsinkubācijai iesniegšanas termiņš - 29.jūnijs. Dalība bezmaksas.

Pieteikumu var atrast šeit:  http://www.liaa.gov.lv/lv/fondi/2014-2020/biznesa-inkubatori/pieteikums

 

13.06.2018, 15:21Veselības veicināšanas un slimību profilakses projekta aktivitātes jūlijā

 

Veselības veicināšanas un profilakses pasākumi vietējai sabiedrībai Vārkavas novadā

aktivitātes jūlijā

(plānā iespējamas arī izmaiņas, lūdzam sekot līdzi informācijai)

5. jūlijs

12. jūlijs

19. jūlijs

26. jūlijs

Plkst. 17:00 Vecvārkavas estrāde

ZUMBA

Jāģērbjas sportiskā apģērbā, sporta apavos, līdzi jāņem dzeramais ūdens un dvielis

14. jūlijs

Plkst. 10:00 Vārkavas novada Kultūras centra zāle, Skolas iela 5, Vecvārkava

Veselības diena Vecvārkavā

Lekcijas: “Mikro, makroelementi, vitamīni, tauki un olbaltumvielas homeopāta skatījumā” un "Veselības saglabāšanas metodes. Homeopātiskā palīdzība akūta drudža gadījumā"

25. jūlijs

(aktivitāte turpināsies augustā)

Plkst. 18:00 pie Rožkalnu Kultūras nama, Rimicāni

AEROBIKA

Jāģērbjas sportiskā apģērbā, sporta apavos.

Līdzi jāņem dzeramais ūdens, dvielis, vingrošanas matracītis, ja ir iespēja, var ņemt līdzi savas hanteles.

 

Lai varam plānot dalībnieku skaitu aktivitātēs un nodarbību vadītāji varētu sagatavoties nodarbībām  lūdzam laicīgi pieteikties uz aktivitātēm rakstot uz linda.pudule@varkava.lv, ja e-pasts nav pieejams, zvanot 20399639 (Linda).

Jāņem vērā, ka ierodoties uz aktivitātēm, nepieciešams aizpildīt dalībnieka anketu, personas datu apstrādes nolūks — veikt maksājuma pieprasījuma (tai skaitā veikto izdevumu un sasniegto uzraudzības rādītāju) pārbaudi, kā arī nodrošināt personas datu glabāšanu līdz normatīvajos aktos noteiktajam termiņam  — līdz 2032. gada 31. decembrim. Personas dati tiks uzkrāti Kohēzijas politikas fondu vadības informācijas sistēmā 2014.–2020. gadam (turpmāk – KPVIS). Finanšu ministrija kā Eiropas Savienības fondu vadošā iestāde, izmantojot KPVIS, apkopos un iesniegs Eiropas Komisijā apkopotā veidā (statistikas skaitļos) gada īstenošanas ziņojuma ietvaros. KPVIS uzkrātajiem datiem normatīvajos aktos  noteikto pienākumu veikšanai var piekļūt arī ES fondu uzraudzībā iesaistītās institūcijas.

Anketu neaizpildīšanas vai daļējas aizpildīšanas gadījumā nebūs iespējams turpmāk nodrošināt ESF finansējumu veselības veicināšanas un profilakses pasākumiem.

Augustā paredzētas aerobikas nodarbības Rimicānos, sāksies arī jogas nodarbības Vārkavā, Vecvārkavā un Rimicānos, Vārkavā tiks uzsākts Mākslas terapijas kurss, paredzētas lekcijas arī par bērnu audzināšanu.

Informāciju sagatavojusi

projekta koordinatore

Linda Pudule

22.06.2018, 08:40Viļānos notiks tradicionālā Lauku diena

SIA “Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs”, APP “Agroresursu un ekonomiskas institūts” sadarbībā ar Viļānu novada pašvaldību aicina visus interesentus uz jau ierasto Lauku dienu Viļānos, kas norisināsies 12. jūlijā plkst. 10.30.

Pasākuma laikā notiks lauksaimniecības tehnikas demonstrējumi, apmeklētāji tiks iepazīstināti ar laukaugu audzēšanas tehnoloģiju agrotehnisko paņēmienu pētījumu rezultātiem, ar pākšaugu šķirnēm un to audzēšanas tehnoloģijām, ar vasaras rapša jaunākajām šķirnēm un to audzēšanas tehnoloģijām, ar kaņepju šķirņu audzēšanas tehnoloģijām, ar šķiedras linu kolekciju un selekciju, tiks salīdzinātas kartupeļu šķirnes un to audzēšanas tehnoloģijas, tiks demonstrēti bioloģiskās lauksaimniecības izmēģinājumi, kā arī sojas un lopbarības miežu izmēģinājumi.

 

Lasīt vairāk...
20.06.2018, 14:12Pašvaldības Latvijai simtgadē dāvina īpaši apgleznotu ģerboņu sienu
Pašvaldības Latvijai simtgadē dāvina īpaši apgleznotu ģerboņu sienu

26. jūnijā plkst.13 pie ēkas Torņa ielā 4 notiks dekoratīvās sienas „Latvijas pilsētas un novadi valsts simtgadei” atklāšana. Siena ir visu Latvijas pašvaldību dāvinājums valsts nozīmīgajā jubilejā.

Panno (apgleznotā siena) ar Latvijas pilsētu un novadu ģerboņiem tapis pēc Rīgas domes un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) iniciatīvas un to apgleznojis starptautiski pazīstamais latviešu mākslinieks Leonards Laganovskis.

Lasīt vairāk...
24.05.2018, 13:46Kapusvētki Vārkavas novadā 2018. gadā

2.jūnijā, sestdien,  plkst. 13.00 Borbaļu kapos;

7. jūlijā, sestdien, plkst.  12.00 Lazdānu kapos;

7. jūlijā, sestdien,  plkst. 14.00 Strodu kapos;

8. jūlijā, svētdien, plkst. 15.00 Augšmuktu kapos;

21. jūlijā, sestdien, plkst. 12.00 Pilišķu kapos;

21. jūlijā, sestdien, plkst. 11.00 Āpšu kapos;

28. jūlijā, sestdien, plkst. 11.00  dievkalpojums baznīcā,  pēc tam kapusvētku procesija Vārkavas kapos;

29. jūlijā, svētdien,  plkst. 12.00 dievkalpojums,  pēc tam kapusvētku procesija Vanagu kapos.